Prikaz jedne poruke
Stara 24.2.2009, 0:17   #5
Srdjan J.
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 37
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 11 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko (jednostavnih) pitanja

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
1) Nekako se previse cesto desava da antivirusni programi prijavljuju krekove kao viruse, i to (kao u tvom slucaju) tek posle nekog vremena. Mnogi ljudi su poceli da sumnjaju da je sve to namestaljka, tj. da proizvodjaci softvera placaju antivirusnim kompanijama da ukljuce krekove na listu virusa. Da bi bio siguran posalji taj fajl na virustotal.com i pogledaj rezultate analize. Onda sam odluci kojim antivirusima verujes.
Kao što sam napisao, već sam se sreo sa tako nečim kod crack-a. Ovde me zbunilo što je fajl koji je navodno zaražen bio onaj osnovni, instalacioni, a ne fajl u kome je crack...

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
2)Da bi torrent radio kako treba odredjeni port mora da bude otvoren. U tom slucaju komp je potpuno nezasticen, osim ako ne koristis firewall. Firewall (ne i onaj windowsov, uzmi recimo comodo) bi trebalo da filtrira sav saobracaj preko tog porta i dozvoli samo torrent.
Imam neku staru verziju Zone Alarma, nadam se da će poslužiti. Probaću svakako i Comodo, tnx.

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
4) Jedini nacin da se potpuno zastitis od usb (i cd/dvd) virusa je da potpuno onesposobis autorun preko grupnih polisa (gpedit.msc), potrazi malo po forumu, pisano je nekoliko puta kako se to radi.
Ja nisam mislio na autorun kao nekad kod DivX filmova, kad ubaciš CD a ono izađe lepo meni sa sve slikom i dugmetom "pusti film"... nisam na to uopšte mislio, a to je u stvari najgora varijanta... Obično stick(ove) koristim(o) u firmi, na njemu se nalaze npr. doc, xls fajlovi, recimo da nema exe fajlova na njima. Znači, u praksi, neko donese stick, priključi ga na računar, računar ga prepozna i izbaci prozor u kome nudi nekoliko varijanti pokretanja tih fajlova...Da li je ta akcija, sa tim prozorom koji te pita šta želiš da uradiš, dovoljna da se startuje virus ako postoji na USB-u? Ja sam taj "automatski meni" isključio odavno na svom računaru, ali mnogo ljudi prosto voli tu automatiku...

Hvala svima još jednom na pomoći.

p.s. Pročitao sam sada poruke na temu "Kako da ugasim autorun za USB?" Predložiću ja lepo mojim kolegama zaduženim za bezbednost mreže da tu proceduru primene na svim računarima...to jest, adio autorun!

Poslednja ispravka: Srdjan J. (24.2.2009 u 0:27)
Srdjan J. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke