Prikaz jedne poruke
Stara 4.3.2009, 2:08   #20
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Zablude o slobodnom softveru

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Izvini ali gde tačno da nađem podršku za Linux ako ne na forumima i sličnim mestima
Masas poentu kao po obicaju i pises o stvarima koje su nebitne za ovu tematiku
Ergo poenta je
U velikom broju slucajeva resenje problema postoji na forumima i portalima koje spominjes i milion puta su prezvakani u vecini slucajeva
Ali fora je sto ljude mrze da koriste search,da se malo potrude,naviknutih na Windoze gde sve ide bez po muke i onda cim zapne traze na tacni sve jer jelte nece da se cimju-tako to ide
BTW prosto bi se covek iznenadio kako se lako nalazi resenje kada se u google ubaci copy/paste error-a ili neceg slicnog
Ali ne i to je izgleda tesko za pocetnike,mukice jedne-verovatno ne znaju da koriste ni web browser

Uostalom Neky je lepo rekao gore cemu forum zapravo sluzi

Citat:
Tačna priča, slažem se, ali kao što ti viđaš takvo ponašanje sve više na netu, tako ja viđam mnogo rešenih problema, PROBLEMA, i "problema" na istom tom netu. Pa nisam ja ni pametniji, ni sposobniji od mnogih, a svi znamo za www.google.com . Druga je stvar ako neko ima specifičan problem, npr. ne zna koja je kodna oznaka za srpsku ćirilicu, pa mu slova ne izlaze lepo u titlovima filma. Za to služi uža zajednica, kao ovaj forum, koja barata materijom ili je imala problem. U ovu grupu bih stavio i ljude koji ne znaju engleski pa traže pomoć na maternjem jeziku. Bože moj, ne možemo svi sve znati, to poštujem i volim da pomognem
Citat:
Ali isto tako u poslednje vreme mi se uopšte ne dopada stav koji počinje da preovlađuje na nekim mestima posvećenim Linuxu gde vas ljudi jednostavno *****u u fazonu probaj ovo pa ako ne radi ko te **** jer nisi dorastao našim über-geek standardima da bi te udostojili daljih odgovora. To počinje da mi smeta kao i činjenica da kada se osvrnem na kraju krajeva uvek ostajem prepušten samom sebi
Linux pak sa druge strane i nije za svakoga-ko nije spreman da se potrudi,nesto nauci i prihvati dosta drugaciju koncepciju od Windoze taj treba i da ostane na Windozi
Vidis,BSD zajednica je to resila na jednostavan nacin-veoma hladno i cak stavise arogantno se ophodi prema svim pridoslicama,a na njihovim mail listima i irc kanalima usled toga na kraju ostaju ljudi koji su zaista spremni da zasucu rukave,i koji imaju volju da uce i raspolazu kako se kaze kvalitetom
A rezultat je sledeci-manji broj strucnih ljudi koji odlicno poznaju materiju,koji na ovaj ili onaj nacin doprinse kvalitetu celog projekta ili zajednice i obicno se na kraju i aktivno ukljuci u iste
Sve to 'mesto besposlene balavurdije koja ne zna sta ce sa viskom slobodnog vremena pa smara ljude po forumima kako da namesti 3d kocku i posle 3 dana na linux-u krene da govori kako MS ustvari sucks a paradoksalno se obicno takvi u roku od cirka mesec dana vrate na Windoze

Citat:
Ako se ne varam u tekstu je lepo napisano da devojka nije tražila Ubuntu već ga je dobila po "difoltu"
Mislio sam konkretno na generalno stanje na domacim linux portalima i forumima a ne na to
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke