tema: Windows 10
Prikaz jedne poruke
Stara 16.9.2016, 0:06   #2721
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Znaš kako, mnogi od tih miliona koji nisu hteli Win 10 nisu ga hteli zbog ogromnog blaćenja po forumima, blogovima i raznim medijima. Kao što Ale[x]andar reče na početku ove stranice, hteo je da proba Windows 10 ali je nakon čitanja teme odustao.

Isto imam drugaricu koja nije htela upgrade na Windows 10 jer joj je neki "stručnjak" rekao kako je Windows 10 mnogo loš, nestabilan, praktično neupotrebljiv.

Pošto ona ipak više veruje meni a ne ovim školovanim stručnjacima ipak sam joj preko TeamViewer-a odradio upgrade na Windows 10. Sve je prošlo bez problema i već 4 meseca radi kao sat. Jedino hoće da me bije što sam njenom mužu instalirao Modern Combat 5: Blackout pa sad više provodi vreme igrajući tu igru nego da pomaže po kući.

Mada, jesu ga malo preterali u zadnjih par meseci besplatne nadogradnje kada su zakomplikovali otkazivanje iste. A i šta su mogli da urade? Imaju kvotu koju su zacrtali a ljudi odbijaju besplatan sistem zbog potpuno preteranog blaćenja po medijima, blogovima i forumima.

Evo, na primer. Zadnji iOS 10 brikuje pojedine modele iPhone-a i iPad-a, kao što je radio i iOS 9. Ali ne vidim da se zbog toga digla frka i hajka na Apple. Samo napišu članak i to je to.

Samsung Galaxy Note 7 bukvalo može da se zapali. I ne samo telefon već zbog toga može da vam izgori auto, kuća ili da vas opeče. Pa opet nema hajke na Samsung.

A na MS drvlje i kamenje jer zaglavio Start ili neki update. Ili što vam dali besplatan OS.


Linux nije na desktopu i na mobilnom jer su sistemi drugačiji. Aplikacije sa desktopa ne rade na Android telefonima kao što ni Android aplikacije ne rade na desktop verzijama Linux-a.

Što se tiče UWP ona je dosta proširena u odnosu na Windows 8/8.1 verziju. Aplikacije su bolje, mogu da rade na većem broju različitih uređaja, PC, tablet, telefon, hololens, XBox.

Nisam rekao na je UWP potpuno nov koncept. Ali kako Windows 8.1 nije zaživeo kao ni Ubuntu na telefonima i dalje spada u nepoznate teritorije jer ne postoji dovoljan feedback korisnika kao ni u kom pravcu to treba razvijati.

.
Poenta je ponudi mi i ako ja hocu kupicu ako ne fk off (mislim na ms) a ne da me prisiljavas na djubre koje nisi u stanju da uradis kako treba
Nemoj tako da gledas na stvari sve zavisi od korisnika, na primer evo moj burazer je zadovoljan sa windows 10 al sta on radi :facebook,po koja igrica i film dok recimo moj licni primer je da mi se g*vno samo apdejtovalo...i tako dodjem sa regularnog posla legnem da se iskuliram etc i dodje vreme (3am) za side posao (Dj) kad ono prc program koji sam platio oko 200 dolara neradi? ajde reko mozda da mu lupim reinstall kad ono opet prc nece ,probam da instaliram firebird kad nece ni to o.O sva sreca da sve to imam instalirano i na drugoj masini koja se nekim cudom nije auto update pa sam samo kviki prekopirao muziku,semplove etc

Kako bre google fino zna? ponudi mi update na MM i ja kazem neka fala necu super je MM imao sam ga na drugom telefonu ali LP mi bash fino radi i nema potrebe da menjam ich

Sa druge strane kako mozes da poredis telefone koji su manje vishe nebitni i racunare, telefon nije mnogo bitna sprava sad da mi crkne ovaj prebacim sim u prastaru nokiju i mirna backa, dok recimo da mi crkne racunar nebi mogao da radim i kad dodju racuni cupanje kose? Zamisli tek kad se slicna stvar dogodi nekoj firmi lol.....
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke