Prikaz jedne poruke
Stara 5.6.2016, 19:21   #5
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Oukitel U7 Pro ili Huawei Y6

Već godinu dana pričate kako je W10M mrtav OS, još dok se nije ni pojavio.

Prvo, nema logike proglašavati nečim da je odsvirao svoje a da se još nije ni pojavio.

Drugo, da je mrtav ne bi ga sada niko ni spominjao a vi već godinu dana vrtite istu priču. Zar vam ne dosadi?

I treće, kako je mrtav kad redovno dobija ažuriranja, pojavljuju se nove aplikacije i igre, na leto dobija poveći upgrade, kao i u proleće 2017.

Jedino je očigledno da nećemo viđati Lumija telefone jer MS želi da izađe iz poslovanja sa hardverom za obične potrošače i prebaci se na proizvodnju za preduzeća. Za potrošače bi trebalo da proizvode drugi proizvođači. Isto kao što MS ne proizvodi računare, osim Surface pa Windows za desktop i laptop računare nije mrtav već se nalazi na preko 90% računara širom sveta.

Inače, od modela pomenutih u prvoj poruci, U7 Pro ima malo brži CPU zbog kloka i ekran od 5,5' naspram 5' kod Y6. Mislim da bi mogla da se nađe i Sony Xperia E4G za tu neke pare koja ima bolji CPU (A-53 jezgro) ali lošiju kameru i ekran. Plus dolazi sa Android 4.4.

Za koji dinar/evro više odličan izbor je i Motorola Moto G2 koja je dobila upgrade na Android 6. Ima odličnu kameru i ekran i čist Android. Hardverski je u rangu ostalih telefona, kao i Lumije 640 DS, koju i ja imam i nemam primedbi na W10M.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke