Prikaz jedne poruke
Stara 17.6.2008, 11:01   #10
VIPTER
Novi član
 
Član od: 12.6.2008.
Lokacija: TUZLA
Poruke: 27
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Intel Pentium4 D631 3.0Ghz overlokovao na 3.800Mhz uz jako malo zagrijavanje

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Ako ti je radio dva sata u Orthosu, onda to znači da ćeš teško naići na situaciju u normalnom radu u kojoj će ti procesor postati nestabilan. Orthos opterećuje CPU do maksimuma (bukvalno 100%) na način na koji to ni jedan program ili igra inače ne radi (možda na par sekundi, a onda pada). Posle dva sata, procesor je počeo dodatno da ti se zagreva i to je normalno. Nije potrebno terati Orthos 12 sati ili tako nešto da bi video da li je overclock uspešan.

Za veće vrednosti ti je očigledno potrebno više napona ali da li možeš da postigneš stabilan overclock će ti zavisiti i od napajanja i od ploče, mada sumnjam da taj procesor može da izdrži 2 sata u Orthosu na 3800Mhz. Možda je i bolje ne dirati to.
Veliko hvala na pomoći i jasnom razjašnjenju, samo dali me možeš još uputiti gdje mogu skinuti dobar program za testiranje temperatura gdje prikazuje izmedju ostalog temperaturu grafičke i napojne....

da to sam vidio oćigledno, napajanje mi je frontier 400W, a kuler je došao uz procesor upakovan zajedno, dodatno sam ubacio veliki kuler sa strane od procesora da izvlaći zrak van iz kučišta,i na grafičku GeForce 8500GT 512MB sam postavio kuler od Intelovog procesora veliki hladi ko vrag, tako da mi je grafika hladna ko led ali mi vuće struju koja mi je možda potrebnija za procesor.....

Poslednja ispravka: Freško (1.7.2008 u 0:07) Razlog: spajanje postova
VIPTER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke