Prikaz jedne poruke
Stara 11.1.2017, 16:13   #100
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Preporuka distribucija za vaš kompjuter

Citat:
brankosy kaže: Pregled poruke
Lubuntu radi stvarno fino. Ima dovoljno rama za 64-bitnu verziju (3gb). Radi brze od bilo kog Minta na ovoj konfi, pogotovo lakse izlazi na kraj sa Youtube klipovima. Instalirao sam LibreOffice i Gimp, deinstalirao AbiWord/Gnumeric. Softver menadzeri (Soft. centar i Synaptic) su pregledni i sve je od paketa tu. Prilikom azuriranja, ponudio mi je upgrade na 16.04 verziju, ali sam odbio za sada. Plasim se da je 16.04 prezahtevna za procesor, a sve vec lepo radi.
Ok, onda . Učinilo mi se da bi pola paketa najradije obrisao pa sam zbog toga naveo nekoliko alterntative sa manje istih...

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Lubuntu svojim interfejsom podseća na Windows XP, start meni nema search i generalno je čovek manje produktivan pod tim interfejsom, nego pod Xubuntu-om i xfce-om.
Kad se malo presvuče i dalje može da izgleda prihvatljivo... uostalom, od čega se "lepša" okruženja inače sastoje? Desktop, panel i nekakav meni sa aplikacijama. Od windblowsa 2 na ovamo, suštinski je to to...

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Međutim, problem sa tim laganim desktop okruženjima jeste što često ume da dođe do screen tearinga, te se pojavljuju štrafte i crtice prilikom video reprodukcije što se onda rešava budževinama sa drajverima ili instalacijom drugo desktop kompozitora poput comptona, ali onda takvo desktop okruženje više nije lagano.
Tu grešiš, XFCE pravi štrafte i crtice imaocima Nvidia grafike (baš sam baksuz) ali ne i sa Intel i AMD grafikom, tako da sam morao da rešim to Compton-om. A on (u x64 verziji) otkine ni 30Mb.

Sa XFCE-om je "problem" što su već napola prešli na upotrebu GTK3 biblioteka a okruženje koje ih koristi ne može više da se okarakteriše kao "light". Tako, Debian 6 sa KDE-om 4 mi je bio skoro 100Mb štedljiviji od Xubuntu-a 14.04. Samo, i dalje je tih potrebnih ~300Mb kudikamo manje od zahtevnosti bilo kog novijeg windblowsa...

Poslednja ispravka: ColdBoot (11.1.2017 u 16:28)
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke