tema: Steam Deck
Prikaz jedne poruke
Stara 9.5.2022, 19:47   #20
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Steam Deck

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
Pitanja koja ja imam (samo zbog ovoga sam se i logovao, nisam ovde bio godinama ):
1. Da li si imao neke dodatne troškove (shipping, carina i sl)
2. Prosečno trajanje baterije
3. Čvrstina tastera/kontrolora
4. Prosečno trajanje baterije
5. Da li si probao neki eksterni punjač na Steamdeck i kako se ponaša (npr. zbog putovanja)
6. Kako izgleda Disco Elysium?
7. Kakav je gameplay u Batmanu (i uopšte tabačinama)
8. Kontrola u FP(S)-ima (može i Stanley Parable kao primer...pitam za nas koji vole miša zbog bolje preglednosti kamere)

Nemam nameru da ponovo pregledavam youtubere, meni neka prosečan Balkanac objasni realno stanje, molim lepo.
Sto se troskova tice jesam imao sam dodatne troskove ali posto je u paketu bilo jos nekih stvarcica ne znam tacno koliko bi postarina za sam Deck kostala ali okvirno negdje izmedju 50-70$. Sto se carine tice uspio sam se provuci tako sto sam platio pice cariniku XD

Sto se baterije tice sve zavisi od igre do igre, moze da traje 2h, moze 6-7h. Npr. u The Wolf Among Us sve na max u native 1280x800 rezoluciji zakljucano na 30FPS-a baterija bi mogla trajati priblizno 6h, na 60FPS-a otprilike 4 i po sata.

Tasteri i generalno uredjaj je solidno napravljen, nema nista da skripi ili se uvija pod pritiskom.

Eksterni punjac i power bank nisam probao ali obzirom na to da je baterija oko 40Wh znaci da je potreban solidan power bank koji moze da pruzi barem 45Wh prilikom punjenja (isto vazi i za punjac). Punjac koji dodje uz Deck daje 45Wh max.

Disco Elysium izgleda odlicno, generalno sve igre sa slicnim art style-om izgledaju odlicno na Deck-u. To je ono sto me najvise iznenadilo kod uredjaja. Gledajuci video klipove gdje kamera snima deck stekao sam utisak da je ekran mnogo losiji. Ali cim sam upalio uredjaj poprilicno sam se iznenadio kako je kvalitet prikaza dobar (iako sam ekran nije bas najbolji ako se gledaju moderni standardi).

Arkham Origins radi u 60FPS-a sa skoro svim podesavanjima na max i sasvim je dobar osjecaj igrati jednu takvu igru na prenosnom uredjaju.

Ako si ikada igrao FPS na gamepad-u nema nikakve razlike ako igras na Deck-u. Do duse lazem ima jedna bitna razlika a to je da Deck ima ziroskop pa je moguce mnogo preciznije nisanjenje nego ako se koristi samo analog. Evo jedan primjer toga

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
mvasic (9.5.2022)