Prikaz jedne poruke
Stara 26.10.2020, 20:59   #1
xfzaero
Član
 
Član od: 22.7.2013.
Poruke: 80
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Savet za pojacalo/resiver/kucni bioskop za 5.1 zvucnike

Pozdrav ljudi,

Pre svega, odmah da vam kazem, poprilican sam amater po pitanju zvuka, znam nesto najosnovnije(ako i toliko) a vec duze vreme se 'lomim' da se ponovim nekim 5.1 sistemom za racunar s obzirom da sam se preselio, i sad imam veliku sobu koju treba ispuniti zvukom naravno

E sad, gledao sam da uzmem Genius HF 5.1 4600/4800 ili Logitech Z506, pa se onda setih da imam 5.1 sistem od samsung kucnog*bioskopa koji je odavno crkao, a brat bratu, nije radio za nekih 7-8 godina ni 1 god aktivno.*

Ja sam bio zadovoljan zvukom tih zvucnika(koristio sam ih za PC), pa mi je palo napamet, da li bi bilo moguce iskoristiti te zvucnike tako da samo dokupim pojacalo/resiver/ ili neki kompatabilan model polovnog kucnog bioskopa pa da mi ne skupljalju prasinu. Dakle nista ozbiljno mi ne treba, slusam i muziku, gledam i filmove, igram igrice, ali nisam zahtevan korisnik. Znaci meni je zbog metala i rocka bitno prevashodno da se cuje* bas, e sad da li je 'mutan' ili vec kako vi strucniji kazete, iskreno ne znam ni da li bih primetio to i slicne ostale stvari.

Model kucnog bioskopa od kojeg su i zvucnici je : Samsung HT-X30
Zaboravio sam dodati, da zvucnici imaju neke vrste 'cinceva' nalik lan kablu preko kojih se povezuju na kucni bioskop, dakle nisu zice koje se direktno ubadaju u bioskop(ako vam ta informacija nesto znaci)

Dakle, dao bih do nekih 120e na sistem, da li to bila kupovina pojacalo/resivera/kucnog bioskopa, polovno, ili novog sistema od ta tri gore navedena(ili ako vi imate neki predlog) mi je svejedno, samo bih da prodje ako moze jeftinije kao i svako


Hvala unapred i pozdrav!
xfzaero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke