Prikaz jedne poruke
Stara 20.6.2010, 14:04   #216
ilic stefan
Veteran

Član od: 19.5.2009.
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Slažem se sa water wizard-om. Vrlo pametno rečeno, ja kada sam bio klinac i ja sam imao igre kao i ovi klinci danas, to sam već i ranije napomenuo ali nisam sedeo non stop u kući. Izašao sam napolje i igrao se sa drugarima. Dok danas ljudi nemaju vremena ni za osnovne potrebe, pogledajte samo koliko ljudi pati od depresije usled neispavanosti. Svi samo žure negde i nikada ne staju, uvek u nekoj poteri za novcem i boljim životom. Onda naravno prepuštaju vaspitavanje dece kompjuterima i odatle sve ide nizbrdo. Medjutim nasilje ne dolazi od kompjutera nego od nasilne okoline, npr. neko dete vidi neku dvojicu kako tuku trećeg, pošto je dete još u razvoju ono ne zna da razlikuje loše od dobrog, i kada posle tuče neko kaže tim likovima svaka čast dete onda stiče iskustvo da je to ustvari dobro a ne loše pa se onda ponaša asocijalno.

Po meni je odgovor jednostavan, mislim da su roditelji i okolina krivi za nasilje a ne neke kompjuterske igre. Sve manje i manje pažnje posvećuju deci i sve ih više prepuštaju ulici.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke