Prikaz jedne poruke
Stara 18.6.2006, 11:07   #72
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Citat:
Simke kaže:
stamenković siniša mi je nekako bliži nekom zamišljenom liku koji bi se mogao pojaviti na novčanici, mnogo bliži od nekoga od nas... ili barem na razglednici...
koliko god to mi želeli ili ne, on je ipak realnija slika i prilika nas samih...
stamenković siniša me asocira na mnoge ratnike seljake koji su u našoj istoriji učinili mnoga znamenita dela...
dok su se neki njihovi mnogo pismeniji savremenici, pobegavši poput preplašenih devojčica, folirali po belom svetu...
ima nešto u tom stamenkoviću, pretpostavljam da bez obzira koliko god se bunio pre bi dao da mu srce iščupaju negoli li šačicu srpske zemlje...
takvima su ruke i noge lomili jer ogradu i među nisu dali... on mi je nekako draži i miliji nego neki leptirčići koji bi sutra mogli da odlete, koji bolje govore engleski, nemački, francuski... a tek srpski, molim te lepo...
ps
van teme sam, oprašćajte
kroz ovaj odgovor malčice sam se prepustio razmišljanju...
treba pomoći raznim stamenković sinišama, dako ih usput ne iskvarimo...
Nisi toliko van teme. Nije jedino merilo ljudske vrednosti njegova pismenost i obrazovanje. "Intelektualac" je osoba čije obrazovanje prevazilazi njen IQ.
"...intelektualce, koji važno vrte palce, kupiš ih za burek il' kavurmu..."
Naravno da ima izuzetaka, a kad je reč o srpskoj zemlji... Državu ne čine hektari, nego ljudi, a svaki čovek je u stanju da na neki način doprinese opštem boljitku... Uvek bih, kada bih morao da biram, sačuvao jednog Stamenkovića, pre nego jedan kvadratni kilometar ove države...
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke