Prikaz jedne poruke
Stara 3.10.2018, 12:18   #21
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Programiranje pocetnici

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Mare, raširio si priču a ne dade ni jedan konkretan uporedni primer gde je C bolji od Pajtona za školske slučajeve...
Ljudi, predlozio sam C iskljucivo za najosnovnije stvari. Znaci ispisivanje necega na ekran, funkcija koja proverava da li je broj prost.. Nikakve liste, ljudi imaju problem sa njima zato sto imaju ispit iz c-a ili struktura podataka.

Zasto bas C za elementarne stvari? Vec sam obrazlozio, ali da ponovim. U c-u mora sve rucno, i to je dobro za sam pocetak, jer se vezba logika. Konkretnih primera ima koliko hoces. Ako prelistas internet, svaki pajton odgovor je ili koriscenje neke funkcije, ili importovanje neke biblioteke. Sto je normalno jako korisno, jer na brzinu mozes da napravis ono sto zelis, ali ne vezba logiku na nacin na koji to C radi. To je sve. Moze i u pajtonu sve rucno da se radi, ali problem je sto to niko ne radi, i nece se susreti sa takvim stvarima. Koristi se
Kod:
sorted()
za sortiranje, koriste se Slicing, Dicing and Splicing za manipulaciju nizom.. itd. Covek moze da se nikad ne susretne sa petljom, a da ne pricam o ugnjezdenim petljama ili slicnim stvarima.. sto znaci da nikad ne vezba logiku, vec uci jezik. Niko nije predlagao da uci C, nego da uci programiranje korz C, zaista ne znam cemu to plasenje ljudi sa memcpy.

Nisam rekao da je pyhton los, svakako treba da nauci osnove, ionako treba vise jezika da zna, a znanje pisanja python skrptica moze da bude jako korisno. Znam takodje da ga mnogi preporucuju za pocetak, jer se jezik brzo uci, ali zato sto daje gotova resenja, umesto da uci pocetnika, mislim da je kontraproduktivno, i zato ga licno ne bi preporucio.

U javi/c# isto moze da se pocne, samo to komplikuje pricu zato sto su skroz objektni jezici, i onda umesto da se baziras na osnovne stvari, ti moras da krenes od toga sta je klasa, sta je
Kod:
public static void main(String[] args)
, sta su polja, sta su metode, vidljivost, instanciranje objekata, adrese.. itd sto je skroz nepotrebno po meni. Mislim da se uz c lako uce osnove, vezba nacin razmisljanja, posle neka java/c# da se nauci objektni nacin razmisljanja.. To je put koji ja preporucujem ako neko hoce da nauci programiranje generalno, ne kazem da je jedini.
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Mare! na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (3.10.2018), NIx Car (4.10.2018)