Prikaz jedne poruke
Stara 26.9.2018, 17:26   #12588
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

hereditary.

tesko za opisati, malo i "kasno", ali evo, ukratko...

Spoiler za spoiler deo:
film je sa jedne stane skrajan sa nesvakidasnjom paznjom, odnosno gomilom detalja koji se uklapaju, a sa druge predstavlja pozamasnu kolicina desavanja koju moramo da progutamo i opravdavamo na racun demonskog zaposedanja.
na jednoj strani mislim na nelogicna ponasanja kao sto je pustanje klinke sa narkomanom na zurku, ili smestanje istog u svoju sobu umesto u bolnicu ili ludnicu posto joj je otkinuo glavu, ili kasnije kada se izlupao glavom o sto. sa druge, tu su detalji koje mislim da niko ni na netu nije mogao da objasni, tipa - zasto je prilikom bacanja sveske u vartu izgoreo mu, a ne zena.
moze da se objasni time da entitet "vuce" konce kako zeli. ali onda i pre svega... gotovo mi je neverovatno kroz sta je sve morao da prodje da bi dosao do odgovarajuceg tela, s obzirom na moc koju poseduje i punu podrsku kulta.


dosta toga ne pije vodu i dosta toga je, za mojn ukus, moglo da se doda ili uklopi trunku jasnije, ili ociglednije, kako bi se prica bolje zaokruzila, ali je svejedno kvalitetan napor kakvih nemamo dovoljno. dobra gluma, atmosfera, audio-vizuelni dozivljaj... ostavlja trag, uprkos svemu.

toliko keceva i desetki na imdb-u za film dovoljno govori da nije za svakog, iako se meni ne cini da je to bas tako u bas tolikoj meri. trenutni prosek (7,3) je otprilike ono sto bih mu i dao.

bilo bi verovatno i malo vise, da sam od onih koji kod filma cene replay value. to mi je, ipak, rezervisano za igre.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke