tema: [Grafička kartica] PowerColor Red Dragon RX480
Prikaz jedne poruke
Stara 22.2.2017, 9:46   #1
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom PowerColor Red Dragon RX480

Nakon neuspešne potrage za Nitro + RX480 grafičkom kartom, opredelio sam se za PowerColor Red Dragon RX480 model sa 8GB radne memorije.

Ovaj mode PowerColora predstavnik je jeftinije ili takozvane budžetske verzije Radeona sa RX480 čipom. Akcijska cena modela u domaćoj poznatoj kompjuterskoj firmi bila je tačno 29.999 RSD što ujedno i predstavlja najjeftiniju RX480/8GB karticu.

U omanjoj, crno-crvenoj kutiji jednostavnijeg dizajna, nalazi se grafička karta, priručnik i disk sa drajverima. Brzina memorije je standardnih 2000 MHz, brzina jezgra iznosi 1266 MHz.





Na moje veliko iznenađenje, sama kartica deluje maksimalno robusno i ozbiljno proizvedena, bez bilo kakvih labavih delova ili delova koji bi se lako savijali ili koji krckaju, sama plastika koja je upotrebljena za ventilatore je odličnog kvaliteta, i u opštem slučaju izgleda kao proizvod iz više cenovne kategorije. Ventilatori su specifičnog dizajna, što se može videti na slikama i koji navodno obezbeđuje efikasnije hlađenje.



Od video izlaza karta poseduje po jedan DVI i HDMI, kao i dva display port izlaza. Takođe prisutan je i šestopinski priključak za napajanje – skuplji modeli RX480 poseduju osmopinski priključak tako da nekom ovo može i da zasmeta u slučaju većeg overkloka.



Ono što me je iznenadilo je to da kartica poseduje i backplate, elegantno crne mat obrade, što je svakako za pohvalu ukoliko se uzme u obzir cena ove grafike.



Instalirana, ova grafička karta neće biti duža od dubine matične ploče ATX formata, što se vidi sa slike, i trebalo bi da odgovara skoro svakom modelu ATX/mATX kućišta.

N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke