Prikaz jedne poruke
Stara 15.8.2009, 13:58   #10
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Povezivanje sbb modema na destop i notebook(bezicno)

Citat:
Retardinjo kaže: Pregled poruke
I ja sam mislio da je jednostavno uraditi(kapiram da je dechko chiji je post isto laik kao i ja) otishao na d-link adresu da postavim password i posle nisam mogao da se nakachim na net, pa sam morao da resetujem router na fabrichka podeshavanja. I dalje nisam nashao reshenje kako da postavim password(zashtitim wireless) od komshija, cia, bia....
Pomoc?

M

Ja sam tebi rekao u onoj drugoj temi koju si ti otvorio. daj skrinšotove na kojima se vide podešenja u tom tvom delinku, samo tako mogu step by step da ti kaže gde da klikneš i gde šta da uneseš od podešavanja kako bi ti sikjuriti bio podešen kako treba.

Inače najlakši i jedan od najsigurnijih načina je da obezbediš mrežu preko MAC Adresa. Odradi komandu IPCONFIG /ALL u CMD-u na laptopu i vidi koju Mac Adresu ima tvoja Wireless mrežna karta adresa je tipa AB:2C:4D:44:7F:89 to je fizička adresa mrežne kartice. NJu uneseš u Wireless podešavanja u ruteru i onda samo ti sa tvog laptopa možeš da pristupaš bežično ruteru/internetu. A na sasm uređaj staviš admin pasvord i to bi bilo to.

E sad ako oćeš step by step mora daš skrinšotove.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke