Prikaz jedne poruke
Stara 19.6.2021, 11:12   #39
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Take Two kupio Nordeus (378M €)

Dosta domacih studija se prodalo, ali mene to ne cini nimalo optimisticnim jer jednostavno po tim da kazem manjim firma, a koliko vidim i Nordeus, ne znaju da izbace nista kvalitetno, vecini nedostaje kvalitetnog kadra. Izuzev UnderRaila sve ostalo je smece sto se mene tice, pa cak i taj Scorn evo ga rade sto godina, ne umeju da ga zavrse i pitanje je na sta ce to liciti.

Nema animatora dobrih, nece niko da radi u tim firmama jer su provaljeni svi. Sve se brzo sazna i sire se informacije, kvalitetni ljudi odlaze. Ono sto u tim firmama ostaje jesu ti sujetni egomanijaci na visokim pozicijama, koji sabijaju sve redom, iako postoji neko talentovan i kvalitetan brzo ga ugase. Dosta je tu ljudi "preko veze" zaposleno, drugovi, rodjaci...

Ne svidja mi se uopste to, pa onda pored svega toga se organizuje kao neka unija tih firmi koja ima za cilj da pravi monopol, da kontrolise plate i radnu snagu. Postoji dosta primera gde ljudi koji su ukljuceni u tu organizaciju koji moraju da prijavljuju sve ljude sto dolaze na intervjue za posao, jer ako neko dodje iz jedne firme u drugu na intervju on je u obavezi da tu osobu prijavi asocijaciji i samim tim firmi iz koje taj neko dolazi. Naravno znamo posledice koje sleduju nakon toga tom nekom ko pokusa da se makar informise za neki drugi posao.

Cela domaca "scena" je prepuna takvih bljuvotina, cega sam se sve naslusao prosto me uhvati muka. Svega i svacega tu ima a ponajmanje kvalitetnog rada, vizije i iskrene zelje da se uradi nesto dobro i kvaliteto. Vazno je to sto se pravi "uvaliti" nekome i zaraditi ogromnu lovu i strpati je sebi u dzepove. Klasicna balkanska filozofija.

I sada svi kukaju za kvalitetnim ljudima, jer su provaljeni, niko od tih mladih i pametnih ljudi nije u fazonu da radi prekovremeno, vikendima a da ne bude placen ili da radi za duplo manje para kao senior u odnosu na juniroa u nekoj tamo ekipici gde rade neke aplikacije i sajtove, gde imaju i tu vise slobode da se osecaju kreativnije nego u gejmingu gde je "sve jedno te isto" makar sto se programera tice.

Tako da moze Nordeus da se prodaje koliko god hoce, kad to nema nikakav doprinos na domacu gejming scenu. Oni ce i da lje da rade taj mrtvi Top Eleven, eventualno neko smece za kinesko mobilno trziste i to je to.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
Rockstar (20.6.2021)