Prikaz jedne poruke
Stara 14.11.2017, 1:09   #8
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom ...

@ darac_kv

Čestitam i neka te služi .

Pokreni Eizo MonitorTest za svaki slučaj da proveriš da sigurno nisi dobio problematičan model.


@ simke85

Mislim da si me pomešao sa nekim drugim.

„Milion“ puta sam na benchu, a i ovde otkucao:
1) Kupite preko interenta za slučaj da dobijete defektan model ili vam se ne svidi zato što možete vratiti artikal do 14 dana
bezuslovno od dana isporuke (Zakon o zaštiti potrošača). Eno na benchu su kupovali i nisu bili zadovoljni / dobijali škart i
onda su vraćali nazad.

2) Ako kupujete model sa IPS-olikim panelom, igrate lutriju sa LED pozadinskim osvetljenjem zato što je probijanje LED
pozadinskog osvetljenja inhrentno istima (plus nedostatak kontrole kvaliteta).
Od ove dve stavke već mi je već muka koliko ponavljam, ali moram da posle ne bi kucali...

3) Upravo sam ja bio prvi koji je na benchu (i kasnije ovde) kucao i objasnio da IPS-oliki paneli ne prikazuju crnu već sivu boju.
Tema o VA panelima je dokaz, a to sam i posle ponavljao. Konkretno, ova poruka:
Citat:
Ovi paneli su jako skloni izbijanju LED svetla, IPS žar (glow) je neminovan i u kombinaciji sa lošom crnom koja je u stvari siva
i niskog kontrasta imaju ta dva minusa.
4) Koji god monitor da se kupi, kod svakog tipa panela se bira „otrov“ koji najmanje smeta prema sopstvenim potrebama.
Nešto dobiješ, drugo izgubiš.

Da ne pričam šta se sve dešavalo i dešava na benchu na podforumu za kupovinu TV-a ...
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke