Prikaz jedne poruke
Stara 4.1.2017, 14:12   #50
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

Citat:
Тормунд kaže: Pregled poruke

@namcor

Где се у тексту види та пропагандистичка мантра из 90-их? И шта је то "добро и паметно"? Пошто претпостављам да ти припадаш тој групи од 10-20% интелигентних људи који умеју критички да размишљају, могао би да нас просветлиш и поведеш.
"Propagandistička mantra iz devedesetih" je pretposlednji pasus, po kome ispada da je jedini problem ovdašnje politike iz devedesetih bio to što su nas zapadni mediji demonizovali.
Šta je dobro i pametno zavisi od situacije do situacije, ali nisam ni tvrdio da ja to znam u svakom momentu, nego da u današnjem društvu nije bitno šta je dobro i pametno, nego šta podržava većina. Većina je, na žalost, ograničenih intelektualnih kapaciteta, pa se zato javna politika svodi na parole i populizam, a mediji na jeftinu zabavu i tračeve.
Ja spadam u gornjih 3-4% po inteligenciji, ali sam sa jedne strane lenj, a sa druge suviše obziran i empatičan da bih mogao mirne savesti da iskorištavam druge ljude (a to rade "uspešni") i da ih ubeđujem da je to za njihovo dobro.
Ne likujem niti omalovažam ljude koji su takvi kakvi su, jednostavno konstatujem stanje stvari. Svaki čovek ima neku ulogu u društvu. Ne zalažem se za nikakvo ukidanje prava i demokratije, samo ukazujem na problem. Da bi kvalifikovano odlučivali, ljude treba edukovati, a ne zaglupljivati i podilaziti im. Ovako imamo situaciju da političke i poslovne elite manipulišu glasače i parazitiraju na njihovoj gluposti i neznanju.
namcor je offline