Prikaz jedne poruke
Stara 13.9.2019, 12:33   #17
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: pomoc za upgrade racunara

ja sam upgradeovao komp skoro, tako da nam je situacija skoro ista...
imam i5-3570. 8gb rama, i Sapphire Nitro+ rx570 4gb , uzeo sam polovnu za ~100eura koja je minovala (ali stvarno u besprekornom stanju je , ni trunka prasine) igram igre u 1366x768 mada moze da potera full hd bez problema, i u svakom review-u koji sam gledao je brza od bilo koje druge (4gb) rx570, i stoji negde izmedju gtx 1060 3gb i 6gb verzija

ventilatori mi se ne ukljucuju dok igram LoL i slicne igre, u CS:GO na max ne prelazi 53c (60fps naravno), a Metro Exodus na skoro maximalnim detaljima imam 60 fps (samo sam AA smanjio malo, i iskljucio hairworks jer mi je zadavao dropove do 5 fps-a iz nekog razloga) ... shadow of the tomb raider na max bez problema , forza horizon 4 na max imam prosecno 50 fps-a .. dishonored 2 very high, 60 fpsa, moze i na max ali dropuje ponekad jer igra nije dobro optimizovana u nekim delovima, pa sam malo smanjio, ne vidi se razlika..
u tim igrama ide do najvise 67c kada je vrucina (30c napolju sa otvorenim prozorom, imam dobru ventilaciju u kucistu)


uglavnom, sta hocu da kazem je, nemoj da se zeznes i uzmes 1050ti , slicne pare, a rx570 je skoro duplo bolja.
a sto se powercolora tice, od onog momenta kad mi je stara radeon 6670 bukvalno izgorela u kucistu (pocela da smrdi, jer je vent crko i poceo da se przi u hladnjak), ja bezim od powercolora ko djavo od krsta.
a asus je vec godinama pouzdana marka..

zamalo da zaboravim da napomenem, ja koristim coolermaster masterwatt lite , takodje od 600w , tako da ce ti napajanje biti sasvim ok, samo ako uzimas, pazi da vidis da imas dobre konektore na napajanju, moja rx570 uzima 8pin i 6 pin na primer

Poslednja ispravka: darkowozzd (13.9.2019 u 12:40)
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke