Prikaz jedne poruke
Stara 4.5.2013, 18:52   #234
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

to je porez na zaradu i to je svudge u svetu sasvim normalno, nego sam ja komentarisao DeCoy-ov komentar da država ne donosi neki zakon i da banke i Western Union sprečavaju donošenje nekakvog zakona koji bi omogućio primanje novca preko PP...
I opet pričate o 2 stvari, jedno je da primaš novac na PP a drugo je podizanje novca sa računa u banci.. što dalje vodi do toga da novac nije ni ušao u srbiju i zato država koja ima mehanizme da kontroliše protok novca kroz račune u banci nema šta ni da traži jer je to isto kao kad imaš neki offshore račun... jednostavno rečeno, država ima zakon koji brani građanima da otvaraju račune u inostranstvu, ali nema mehanizme da to spreči..
Moje mišljenje a to su potvrdili i iz PP da se posle nekog vremena omogućava i podizanje novca u banci.. i tad nastupa država sa svojim porezima i taksama kad novac uđe u zemlju...
Tako je bilo u Hrvatskoj, Bosni itd, znači prvo kad krene PP prvo može samo da se plaća a posle nekog vremena kreće i podizanje novca preko računa u banci... ne treba nikakav novi zakon da se donosi jer onda ne bi mogao ni Western Union da radi da je zabranjeno..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke