Prikaz jedne poruke
Stara 27.7.2009, 23:19   #5
jzeljko
Član
 
Član od: 25.7.2008.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekomovi ruteri da zamene mesta, da li je moguće?

Danas sam bio zauzet pa sam se tek malopre posvetio ovom problemu.

Malopre sam nasao svoj ugovor i pronasao traženi user i pass za ruter i spremao se da ga unesem u drugi uređaj.

Međutim danas sam probo probao moj da prikačim kod drugara i on je radio bez ikakovve promene šifre.
Nakon toga sam došao i probao kod mene njegov ruter (koji juče nije hreo da mi radi), i sada je sve bilo ok.
NIšta nisam podešavao samo je proradio.

Jedina razlika od juče je da sam u trenutku kada sam prikačinjao drugarov ruter njegova linija na kojoj je bio ruter sada bila aktivna dok mu je juče bio ugašen komp.
Kao da je ovo rešlo problem tj. prvo prikačiti stari rutert jer za njih nema problema tj. odma mi ga je prepoznao a onda dok je aktivan internet na njemu prikačiti noviji i on će tada da proradi.


Sada jedan drugi problem. Hteo sam odmah da zaštitim taj wireless signal MAC filteringom ali mi to nikako nije uspelo.
Jednostavno računar (laptop) mi se kačio na net i kada mi je filtring na enable i desable a normalno prethodno sam uneo mac adresu moje wireless kartice na laptopu.

Šta konkratno znači sledeća opcija Allow Association i Denay Association? Šta treba da bude izabrano.
Predpostavljam da Allow znači kojim mac adresama da se dozvoli interned a Denay kojima da se zabrani (ili grešim).

Postavio sam moju adresu u listu i uključio filtering i internet je radio. Tada sam pomoslio da je sve OK. Međutim tada sam radi provere uzeo i promenio tu MAC adresu i probao ponovo i internet je idalje radio. To valjda znači da nije radio filtering jer sam se nakačio sa računarom koji nije bio na listi.

Ako može jedno kratko objašnjenje šta treba da bude izabrano kod onih Association-a (Allow ili Denay) i šta bio mogao biti problem što mi ne radi filtriranje?
jzeljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke