tema: How to... C#
Prikaz jedne poruke
Stara 23.11.2017, 21:34   #831
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: How to... C#

Citat:
Remedy kaže: Pregled poruke
Ako u .asp projektu mogu da, u nekom fajlu koji predstavlja UI izbacim nesto tipa <asp: DataGrid.../> (lupam), neko mora taj DataGrid da "prevede" u neki html/css (neku tabelu ili nesto slicno) pre nego sto se posalje klijentu (browseru) koji nema pojma sta je to DataGrid. Koliko sam razumeo, takva funkcionalnost postoji, ali je za izbegavanje.
Razor je zaduzen za to sto ti kazes. Za izbegavanje je iz prostog razloga sto server sam mora da generise ceo html/css kod, jer ako imas previse zahteva, server ce dobar deo vremena potrositi na pravljenjenje same html stranice. Zato je danas praksa koristiti REST (ili Web API), gde ces ti sa klijenta slati zahteve serveru, na serveru samo treba da obradis zahtev, i sve podatke koje koristis na klijentu, se i izrenderuju na njemu (zato i imas toliko frameworkova za frontend).

P.S. Nemam dodira sa ASP.NET-om (samo neke osnove sam gledao davno jos), sve web aplikacije koje sam radio sam radio u Javi, ali sam prilicno siguran da je princip isti po tom pitanju
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NIx Car na korisnoj poruci:
Remedy (23.11.2017)