Prikaz jedne poruke
Stara 18.7.2010, 1:04   #86
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Meni ubedljivo najgora kupovina je moja sadašnja Gigabyte (MA 770 UD3 rev. 2.0) ploča koju ću nadam se uskoro zameniti.

Naime ploča je odmah pri montaži i prvom merenju temperature imala nekih 80 stepeni celzijusa non-stop, jednom sam čim se podigao sistem uključio hw monitor i dobio očitavanje od 80 stepeni. Problem je sve vreme bio loše montiran hladnjak na severnom mostu. Hladnjak sam skinuo, skinuo i onu zapeklu pastu, stavio joj ocz freeze, zatim umesto plastičnih šrafova sa federima stavio sam metalne šrafove sa sve izolacijom da ne bi šrafovi dobili struju. Zatim sam dotegao šrafove dobro i na sve to stavio mali ventilator koji bi to trebao sve da ohladi. Sada se čuje duplo jače moja aždaja ali sigurno se pitate koliko je sada temperatura. Temperatura je us***ih 78 STEPENI . Neki put naravno skoči i na 80 kada igram nešto.

Međutim tu nije kraj, ima toga još. Kada sam skidao ploču primetio sam da je kod slotova za RAM par lemova crne boje, prosto su nagoreli jer se severni most toliko grejao da je pravio smetnje. Tako da sam morao da pomerim RAM u druga dva slota da se nešto ne bi zapalilo.

Međutim ima još. DVD rom mi je užasno sporo radio, probao sam sa flash-ovanjem DVD rom-a, probao sa raznim programima, ali ništa nije uspelo, brzina kopiranja je bila nekih 20-30 kb po sekundi. Jedino što mi je preostalo je da probam da ubodem sata kabl u drugi port. To sam i uradio i voila! Radi kako treba.

Čekajte tu još nije kraj. Dok sam skinuo grafičku duša mi je bila u nosu. Pošto iz nepoznatih razloga PCI port ima neku plastiku koja bukvalno zaključava karticu da nemože da se izvadi. Ta plastika je vidljiva ako imate neku stariju grafu koja ima dimenzije TV karte, ali ako imate npr. neku noviju ATI kartu kao ja ili u još gorem slučaju neku novu nVidia kartu koja ima veliki kuler, e onda je to pravi sex. Ima da se zezate i cimate kartu kao i ja što sam pošto vidite očigledno da je nešto drži ali od kulera ne vidite glupi osigurač. Ni na jednoj ploči to nisam video.

Evo slike da svi zapamte i klone se ove ploče kao da je sam đavo. Jer ako se neko zezne pa je kupi, stvarno će iskusiti pravi pakao.

http://www.gigabyte.com/products/pro...px?pid=3097#ov

Takođe, nisam jedini sa ovom pločim ko ima ovakve probleme, ima ih gomila koja prijavljuje ni 1 ni 2 nego temperaturu od 80-ak stepeni.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke