Prikaz jedne poruke
Stara 14.2.2020, 18:27   #9
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Monitor 24" 1080p

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Naručiš online, pa ako ti se slika ne dopada vratiš u roku od 14 dana, baš tako.
Pažljivo sa ovim jer sam čitao da pojedine radnje umeju da se ogluše o zakon, pa se onda natežeš sa tržišnim inspekcijama i ostalim stvarima, a to košta i vremena i živaca.

Sličnu muku sam imao, samo sa TV-om - faktički sam "na slepo" naručio jer ono što sam video po radnjama su bile sve samo ne realne situacije u kojima će TV biti korišćen (prejaka osvetljenost prostorije, vividni demo materijal koji se vrti na TV-u itd.).

Jedino što sam ja znao jeste da želim VA panel. E sad, što se tiče IPS-a, iako sam veći ljubitelj VA, i dalje smatram da je IPS bolji izbor za rad, pogotovu ako ćeš programirati tokom dana kada ne možeš da vidiš mane tog tipa panela. Tako da mi deluje da je u tvom slučaju IPS ipak bolji izbor od VA.

Ono što možeš da uradiš jeste da se dogovoriš sa radnjom da ga naručiš, da zapucaš u njihov prostor i da ga pre kupovine testiraš na mrtve piksele / uglove gledanja itd. Raspitaj se, meni su pojedini izašli neki u susret. U teoriji, ako nisi zadovoljan možeš da im kažeš da ne želiš monitor.

U svakom slučaju, kvalitet monitora za <150e ne može da briljira, pod uslovom da prelaziš sa iole krštenog monitora. Ja nisam odlepio kvalitetom Dell-ove P serije koja je znatno skuplja kad sam prelazio sa relativno kvalitetnog TN-a. Tako da verujem da nećeš ni ti odlepiti

Ako si spreman da izdvojiš više - mogu da ti preporučim Dell Ultrasharp seriju. Veoma je kvalitetna, ne zamara oči i generalno ima sve što ti treba. Ja godinama koristim na poslu 2x Dell U2414H i veoma sam zadovoljan. Možda uspeš da najuriš i starije 16:10 modele koji ti daju veću visinu, što je zgodno za čukanje koda.

Poslednja ispravka: Partybreaker (14.2.2020 u 18:43)
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
Remedy (14.2.2020)