Prikaz jedne poruke
Stara 8.6.2019, 20:34   #11
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: VRM kuleri za plocu - termo traka 3M 9448A?

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Jesi li siguran da tmpin1 temperatura VRMa a ne north bridga?
I da, nije pametno staviti ventilator da duva u ventilator (koliko sam shvatio 14ica ti duva u cpu vent). Bez obzira sto duvaju u istom pravcu, ako nema neke restrikcije protoka izmedju njih (recimo gusta revra na push-pull resenjima) javlja se turbulencija koja pogorsava hladjenje.

I najvaznije, temp od 80c za northbridge je sasvim ok za am3 ploce, a ako si siguran da je to temperatura VRMa, onda tek nemas sta da brines.

Ako se dobro secam( sasvim je moguce sa gresim, odavno sam citao), i najlosije komponente naponskih faza imaju zivotni vek od par desetina hiljada sati na 90c, tako da je 78 odlicno. Tek iznad 100 c bi trebalo da dolazi do znacajne degradacije zivota (cini mi se na 105c je bilo oko 5000 radnih sati).
Nort bridge, mislim da je to MCP u Hw monitoru...tu sam montirao mini kuler 40x40 tako da temperatura ne prelazi 50 stepeni (ranije je isla preko 60).
Ovo bi trebalo da je south bridge (vrm)....mislio sam da ce pasivni kuleri dodatno sniziti temperaturu...ali nista.Nadam se da nece ici preko 80 stepeni...Iskreno, ploca nije neka...malo je starija Gigabyte Am2+. ddr2, za sada uspeno drzi fenoma sa 3Ghz na 3,8Ghz
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke