tema: A500 Mini
Prikaz jedne poruke
Stara 17.8.2021, 21:51   #13
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: A500 Mini

Citat:
CTOJAH kaže: Pregled poruke
Zamisli da zivis u normalnoj drzavi (USA/UK/DE...) a ne u ove zabokrecine na Balkanu. Onda zamisli da si decak, a tata i mama ti zaradjuju 5000 Evra mesecno. Ti zelis ovaj gadget koji ti je eto cef da imas, a usput mozes i da odigras koju Amiginu igru plug&play.
Pa gde baš nađe dečaka u 2021. godini koji zna šta su Amiga igre?

U proteklih par meseci teška srca sam prodao skoro celu kolekciju svojih Amiga (Amiga 500 v1.2, Amiga 500 v1.3, Amiga 500+ v2.04, Amiga 600, Amiga 3000 Tower, Amiga 4000) i ostala mi je još Amiga 1200 kod koje sam ekspertski uspeo da slomim F1 taster pa sada čeka da nađem vremena da servisiram štetu sa novim prekidačima koji su stigli. Sve do jedne su kupili žestoki nostalgičari između kasnih tridesetih i ranih pedesetih koji su ili u jednom trenutku imali Amigu pa su zažalili što su je prodali ili prosto žele konačno po prvi put da je imaju.

Dakle, nabavka ovog sada već kolekcionarskog hardvera nema apsolutno nikakve veze sa prestižom ili taštinom već prosto ljudi žele da imaju pravu fizičku stvar. Zato ne razumem uopšte ko je ovde ciljna grupa. Nostalgičari svakako nisu jer većina njih neće recimo ni da pogleda Amigu ako je "blajhana", a ova replika izgleda čudno sa ovim vampirskim tasterima u sredini. Sa druge strane ko uživa u čarima emulatora, svakako mu nije potrebna dodatna školjka samo da zauzima mesto (razlog zbog kojeg sam se inače i ratosiljao svoje kolekcije).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke