Prikaz jedne poruke
Stara 19.8.2007, 21:51   #7
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Da li je kupovina high-end grafičkih kartica zbilja isplativa?

Citat:
mad_skillz kaže: Pregled poruke
zato shto je dovoljno jaka da uz dobar ostatak konfe tera dx10 kad izadju, a i normalno da je puno 300evra na kartu ali ako prodash svoju za 150,200 koju si imao pre toga, neku bolju i doplatish 100-150 nije puno..a i optimuse ovo se nije odnosilo konkretno na tebe nego ljudi generalno pljuju po toj karti i 2900 radeonu a to meni lichi da rade ne zato shto iskreno misle da je neisplativa nego zele da opravdaju kupovinu svoje ili neke slabije karte..mislim realno ko ne bi hteo da ima najbolju/najbrzu kartu i da igra veliku vecinu igara na maks?
Karte najviše klase su u principu uvek neisplative. Opravdanje za kupovinu ima samo onaj ko poseduje TFT monitor baš velike dijagonale, pa da tera igre u native rezoluciji. Za obične smrtnike koji koriste monitore od 17-19' te karte su overkill, na šta da se uposle? Koja to igra može sad da optereti jedan 8800Ultru u standardnim rezolucijama?

GeForce 8800GTS/GTX/Ultra i Radeon HD 2900XT su odlične karte, samo mnogo skupe. Ko kaže da ne bih hteo da ih imam? Voleo bih da ih dobijem na poklon ali nikada ne bih dao 300-600e za grafičku karticu (sve da imam mnogo više novca nego sad), prosto mnogo je. A sledeće godine (kad bude DX10 igra) za mnogo manje pare ću moći da uzmem grafičku ekvivalentnu ili jaču od 8800GTS.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke