Prikaz jedne poruke
Stara 9.7.2022, 20:35   #833
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

@water
ma nije da se plasim da necu imati za struju, nego jednostavno ne treba zanemariti ni to. u fazonu: slabija kartica ce manje struje trositi, pa ce se mirnije duse ranije uzeti nova (nego sto bi to bilo sa nekom jacom karicom u startu, jer ocigledno ih pumpaju na racun mnogo vece potrosnje, a meni komp upaljen non-stop).

evo aibo mozda i najpametniju stvar uradio. uzeo 6600, nije prosuo silne pare a miran je koju godinu, ne lupa vise glavu, pa otom potom. jos fsr pristize dlss, a za ray tracing iskreno "koga briga". to su bar za mene vec sitni detalji.
nego ja moram ceo komp, ne mogu samo grafu. mozda da uzmem dobru osnovu i bas taj 6600, pa kasnije samo grafu da menjam. videcu vec. moje jedino pitanje je ima li smisla cekati rtx4xxx. znam da uvek mozes da cekas, ali ovo je kao blizu i kao bice mnogo vise isplativije nego inace, jedino zato. ako cene ne polete ponovo... i opet to "ako". pf.

@nasty
meni komp sa njegovim igrama izadje mnogo jeftinije nego ps sa njegovim igrama.
a oled odavno merkam neki, ali me burn in plasi. navodno jednu igru treba da teras 200 sati da bi se pojavio burn-in od njenog hud-a. ali nije to sve tako jednostavno. evo sad pikam mass effect trilogiju i u svakom delu je hud gotovo isti. i na drugim igrama se slicni staticni elementi pojavljuju u uglovima. nisam opusten po pitanju toga.

@porsche
pa da, ali nama koji igramo igre upravo zbog igara i treba novi komp.
nema igre iz poslednjih 5 godina koju nisam igrao sa debelo smanjenim detaljima, cesto ide i 900p kao rezolucija. to kad igram. a da ne pricamo o velikom broju igara koje uopste ne mogu da pokrenem. osim nekih novih, sve sto me je interesovalo sam vec presao.

realno, ako komp menjamo na 5 godina i ako nam je dovoljno 1080p high i vise, cena tog sporta (koji mi je glavni hobi) je oko 1.000 dinara mesecno + igre koje i ako kupis. nije strasno za nekoga kome je to hobi. ne izlazim po kaficima na primer, gde bi me dva srkanja kafe sa vodom kostala 1.000 rsd. gejming je jos i super.

Poslednja ispravka: polarnimeda (9.7.2022 u 20:52)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke