Prikaz jedne poruke
Stara 27.2.2022, 13:31   #441
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Pazi, ti gađaš high end i to je ok. Većina nas smrtnika sa ovih prostora se nada 3050 ili 3060 ekvivalentu. Ovo za rasprodaju riga je, mislio sam očigledna, šala, ne zaključak. Poenta je da i u prethodne dve godine je moglo, dosta retko, ali je moglo da se uhvati neka kartica po pristojnoj ceni. MSRP je smejurija kod nas, čini mi se oduvek. Da ne pričam o tvojim postovima o sledećem jedinom smislenom apgrejdu na 4k i 100+ Hz. Teško i sa 3090. Ne ide zajedno i vrhunski pc i štekanje za 200 eur. Naročito ako nećeš da čekaš.

Ja sam recimo nakon poslednje krize garažirao 960 gtx. Nekima je neupotrebljiva, ali ja mogu sasvim fino da igram matore igre, bez da razmišljam o rezoluciji tekstura, realističnosti refleksija itd. Sve ja to volim, ali nešto želim, nešto trebam, a nešto moram.
Ne razumem poentu ovog tvog posta koji je upucen meni...

Tacno je da MSRP u Srbiji nikada nije bio kao na zapadu,ali pre ovog kripto ludila cene kod nas jesu bile mnogo blize MSRP cenama nego sto je to slucaj u zadnje 2 godine.....a imalio smo i Ugare koji su gotovo imali iste cene kao na zapadu...i mislim da se NIKADA nije desillo da si u poslednje 2 godine mogao da kupis npr 3080 za 800-1000 eura...

Tako da smo,i ja a i vi obicni "smrtnici",bili prinudjeni da placamo mnooogo vece cene ukoliko smo u prethodnom periodu hteli i 3050 ili 3080ti...

Ne znam sta bi "pricao" o mojim postovima gde hocu 4k i 100+hz.....nadam se da te tim postovima nisam nekako uvredio,prekrsio neki zakon,pravilo ili sta vec.....ako jesam,slobodn o se obrati moderatorima

I ja upravo i cekam neke normalnije cene (tj blize MSRP cenama) da li kod nas da li kod Ugara....ali za sada mrka kapa,a verujem da ce slicno biti i u narednom (poduzem periodu)......i kad god mogu,sprdam se i *****avam na racun budjavih majnera,jer je pre svega zbog njih ovako nenormalna situacija sa grafickim kartama....
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke