Prikaz jedne poruke
Stara 7.7.2007, 8:02   #1
Freeman88
Novi član
 
Član od: 1.7.2007.
Poruke: 21
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Wireless ADSL router

Odgovori na moje pitanje koje sam postavio nadovezavši se u drugoj temi mi nažalost nisu baš pomogli, a moguće je da me ljudi nisu uopšte razumeli šta hoću tako da ću sad sve lepo objasniti i nadam se da će mi neko sad malo pojasniti stvari. Krenuću ispočetka...

Trenutno imam:
-2 računara u odvojenim sobama koji se ne mogu povezati kablom jer su dosta udaljeni
-PocketPC HP iPAQ hx2490b sa integrisanim WiFi 802.11b
-Asus USB ADSL modem koji sam dobio od EUneta

Šta hoću:
-Da sa oba računara mogu da se kacim na ADSL internet nezavisno jedan od drugog
-Da se preko wireless-a na PocketPC-u kacim na internet tako da mogu da surfujem internetom dok sam u fotelji, krevetu itd.

Šta neću:
-Da povezujem dva računara u mrežu, to mi ne treba
-Da mi dva računara dele konekciju
-Da oba računara budu uključena da bih se jednim kačio na internet
-Da računar bude uključen dok se budem kačio na internet PocketPC-om (ako je to ikako moguće, ako ne, nema veze)

Moja (možda potpuno nelogična i nemoguća usled konfuznije i oskudnog poznavanja mrežne opreme, modema, konekcije itd.) ideja kako da to ostvarim:
-Zadržaću ADSL USB modem i prebaciti ga na jedan kompjuter
-Kupiću wireless ADSL router (koji pretpostavljam ima integrisan ADSL modem) i staviću ga na drugi kompjuter, povezati kablom sa dotičnim i kačiti se na internet preko tog wireless ADSL routera (to je moguće, zar ne?)
-Kačim se wireless-om sa PocketPC-a na internet preko tog wireless ADSL routera koji kupim
=> Kada hoću na internet sa 1. računarom, to radim preko USB ADSL modema. Kada hoću na internet sa 2. računarom, to radim preko wireless ADSL routera. Kada hoću na internet sa PocketPC-om to radim takođe preko wireless ADSL routera.=> Ne moram da delim konekciju .

Nadam se da sam ovoga puta bio jasniji. Da postoji neka mana u mom planu?

Ovde je cenovnik Netiksa, jedine firme koju sam uspeo da pronađem da prodaje wireless ADSL routere. Pomozite mi da izaberem jedan, po mogućstvu što jeftiniji a da obavlja posao.
http://www.netiks.co.yu/cenovnik.htm

Hvala unapred na svakoj pomoći, stvarno ne znam gde i koga više da pitam (makar na netu), googlanje ne daje rezultate, samo sam još više zbunjen.

P.L.E.A.S.E. H.E.L.P.
Freeman88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke