Prikaz jedne poruke
Stara 26.12.2019, 21:41   #110
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Guzati Witcher.Sav se u d**e pretvorio (Geralt iz igre nije takav).

Da se ne lažemo, Witcher svoju internacionalnu popularnost (dakle, van granica Poljske) može zahvaliti samo i jedino CDPR-ovoj igri.Knjige nisam čitao, ali ne bih ni da igre nije bilo (mrzim mač i magiju, osim LotR-a).

Ako je već tako, logično bi bilo da serija gradi na tom više nego solidnom temelju, povremeno se dotičući književnog predloška (naročito sada kada je igra dovršena i novih nastavaka neće biti).Autori serije to nisu uradili, hteli su postati autoritet za sebe.Rezultat vidimo.

Generalno, serija bi mi i bila podnošljiva da se, očigledno, nije podilazilo publici koja ranije nije imala bilo kakvog dodira sa franšizom.Zato medijski i jeste spinovano kako je ovo za one kojima se svideo Game of Thrones.
Moja najveća zamerka (pored casting-a) jeste loša režija, koja bez ikakvih zanatskih pomagala (uvodni screen, magla, fade out-fade in, zvučni efekti i sl.) baca gledaoca levo-desno vremenskim tokom, u par navrata me potpuno zbunivši šta to upravo gledam.
Moglo je bolje, da budem precizniji - Geralt je (kao lik) zaslužio bolje.Ali, to nam je što nam je.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke