Prikaz jedne poruke
Stara 23.12.2007, 1:35   #10
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Da li je Srbiji potrebna internet stranka?

...ne,ne,ne ljudi....

-znachi stranka treba da predstavlja odredjenu grupu ljudi! ( Obicni drzavljani srbije )
-stranka treba da ispunjava osnovne ciljeve koji su vazni tim ljudima ( posao, finansijska stabilnost itd.. )

E sad...ja licno nisam pristalica nijedne stranke, jer sam za ovih 7 godina video da se nismo pomakli iz mulja...samo smo taj mulj malo ukrasili, i to je to.....

-ljude verujem treba pokrenuti, da vide da i oni mogi da iz svog doma da uchestvuju u obrazovanju predloga zakona koji bi trebali da se "donesu" ...znachi Ja, Pero, Sima ili neko sasvim treci, mogu da uchestvujem u raspravi preko interneta koju je organizovala jedna stranka ( npr. generalni naziv "Internet stranka" ) o kvalitetu programa koji ce biti emitovan na RTS-u....da li shvatash?

-to je samo primer...nije cilj bolji internet...internet je tu samo medij, da spoji ljude koji zele da neshto urade a ne da kukaju ili one koji dolaze na vec sve zavrseno....znachi to bi predstavljalo stranku koja bi bila praktichno web sajt na kojem bi se raspravljalo shta su ciljevi stranke....te ciljeve "usistniti" i podeliti ih po grupama...videti, shta je potrebno da bi se ti ciljevi ostvarili ( zakoni i sprovodjenje isith )......nacrti zakona i raspravljanje o predlogu zakona ( sve preko web sajta )...izglasavanje da li ga clanoci podrzavaju clanovi sajta ili ne...ako ga podrzavaju on predstavlja ono chime se ta stranka razlikuje od drugih stranki.......potom taj,izglasan od strane clanova,predlog zakona,se sastavlja sa svim ostalim zakonima o kojima se raspravljalo...to predstavlja na kraju program stranke koji bi ta stranka trebalo da sto vishe 'izgura" ako udje u vladu na osnovu koalicionih partnera....

....da li je sad jasnije? ...znachi, internet daje mogucnost da uchestvujesh u nechemu, a ne da se kuka i da se nishta neradi....
freeminder je offline