Prikaz jedne poruke
Stara 23.4.2008, 17:17   #15
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: pomoc oko kupovine novog mp3 plejera

Sto se tice Sony-jevih plejera evo dva modela koja bi mogao da pogledas:
NWD-B105 (2GB) kosta oko 56 evra test
NW-E015 (2gb) kosta malcice vise par stotina dinara... Test

Sto se tice zvuka sony-jevi plejeri su po mnogima najbolji, bolji cak i od cuvenog apple-a...Mada i clip ima odlican zvuk, kazu da je bolji od apple-ovog shuffle-a...Al ipak sony ima bolji zvuk od clipa, al to ces tesko uociti...

Sto se tice baterije prvi sonyjev model ima bateriju koja traje 12h a drugi 30h...Kod clipa se baterija puni 4h a kod sonyja oko 1h mozda i manje...

Sto se tice slusalica one koje dolaze uz sony-jeve plejere su odlicne tako da neces morati da ih menjas (posebno one uz 105 model) tako da ti se cena svodi prakticno na isto...

Ono po cemu je clip mnogo bolji od ova dva sonyja a i od shufflea, zen stonea i ostalih malih plejera je funkcionalnost. Naime navigacija je neuporedivo laksa, tj ne dolazi do prekida reprodukcije dok pregledas pesme dok kod ostalih navedenih moras da listas dok ne nadjes onu koju zelis...Mada to nekima i ne smeta toliko posto samo puste, slusaju i ne diraju nista...Isto na clipu imas mogucnost pravljenja playlista

Takodje za sony plejere postoje i modeli od 1gb koji se razlikuju po broju 3 u oznaci umesto 5.

Sto se tice transcendovih plejera i ja sam razmisljao o njima posebno o modelu 520 al sam odustao jer smatram da im je cena bezobrazno visoka kod nas...Recimo navedeni model je u inostarnstvu jeftiniji od clipa dok je kod nas dosta skuplji. Kriminal...Inace zvuk im je sasvim ok, u rangu sa clipom...


Ono sto ja cekam da se pojavi kod nas je Sandisk sansa FUZE... Cena je po proizvodjacu veca 20 dolara od cene clipa tako da ne bi tyrebao da bude mnogo skuplji...Uzecu ga pre svega zbog bolje baterije (oko 20h, neki kazu da im ide i do 28h)...Takodje fuze ima otvor za micro sd karticu tako da ces moci lako da prosiris memoriju ako ti zatreba (recimo kartica od 2gb je trenutno manje od 1000 din a pasce jos vise).Inace po kvalitetu zvuka je indentican sa clipom imaju isti, da se tako izrazim, hardver...A i navigacija je laksa na vecem ekranu...Mada odluka je na tebi...Ako uzmes i clip neces pogresiti nikako...ko zna mozda ga i ja na kraju uzmem a mozda opet nesto drugo...mozda ovo

Poslednja ispravka: Dusan_BG (23.4.2008 u 17:46)
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dusan_BG na korisnoj poruci:
bojanh (23.4.2008), culer (23.4.2008)