Prikaz jedne poruke
Stara 12.3.2011, 12:55   #17
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: GTX 570...ali koji?

Upravo to, dobro hlađenje apsolutno nije garant da će kartica moći da izdrži OC. Problem je upravo u slaboj naponskoj, jer je nVidia mislila da će 570 trošiti dosta manje od 580 i da mu nije potrebno 6-fazno napajanje. Zato modeli sa pojačanom naponskom ne bi trebalo da imaju tih problema, jer ako 6 faza izdržava 580, valjda će izdržati i njegovu lajt verziju. Dakle, sve kartice sa 8+6pin konektorima (umesto standardnih 2x6pin) imaju pojačanu naponsku i generalno su bezbednije za kupovinu. Mogli bi i da napravimo listu takvih koje mogu da se nađu kod nas, ako neko bude kupovao da se ne zezne.
Ja sam do sada primetio Gigabyte Windforce, Asus DirectCU, nereferentni Gainwardi (Golden Sample,Goes like hell, Phantom).
Što se budženja Hydroflow-a tiče, zahtevao je neznatne modifikacije - bušenje 4 rupe na metalnom nosaču bloka. Rezultati su odlični, kartica je hladnija pod opterećenjem nego stari 8800GT sa EK full cover blokom. Mislim da više nikada neću koristiti full cover blokove, jer iako hlade čitavu karticu, sam GPU je lošije hlađen nego kada se koristi poseban GPU blok. O razlici u ceni da ne govorim.
I oko temp naponske sam preterao, 50C dostiže samo u Kombustor-u, dok u Heaven-u na max podešavanjima temp nije ni 35C. Video sam negde da naponske na raznim karticama dostižu i preko 100C, tako da je ovo odlično!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Asmodeus (13.3.2011), galebns (12.3.2011)