Prikaz jedne poruke
Stara 4.8.2010, 20:34   #7
D.Zivkovic
Član
 
Član od: 2.5.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 178
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 16 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Lenovo Thinkpad R30 pregrevanje!

Auu, ja napisao Lenovo.. Tek sad vidim, dakle nije lenovo nego IBM, ali vazno je da smo se razumeli.
Hanteru, ne mogu da slikam jer sam laptop vec lepo zatvorio i ****fio, i ne pada mi na pamet da ga opet otvaram i da se preznojavam.
Folija se nalazi na metalnom delu hladnjaka koji naleze na procesor. Preko folije ide jos jedan sloj aluminijumske folije koja je hrapava i nikako ne moze da se uglaca. Ocistio sam najbolje sto sam mogao, stavio pastu na hladnjak procesora i to je to. Hladnjak sa cipova nisam uspeo da skinem, cini mi se kao da je fabricki zanitovan na jednom mestu - nema sraf!!?? Sve sam odlicno namontirao. Temperature sam merio i u everestu i u cpuid monitoru. Procesor i cipset ide preko 70 pod opterecenjem, dok hard ide u 50 stepeni. Danas sam kupio postolje sa 3 ventilatora, temperatura se smanjila i pod punim opterecenjem ide do 65 gosn Celzijusa.
A to da IBM pravi laptopove da rade samo 4-5 godina je nonsense. Imao sam razlicite IBM laptopove, cak i prastare i ni jedan mi se nije pokvario. Cak sta vise, laptopovi iz IBM pogona su sve do skoro bili vrh po pitanju kvaliteta izrade i izdrljivosti. Ali sad ako pocnemo da se ubedjujemo ko je u pravu a ko nije, otici cemo u off topic.
D.Zivkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke