Prikaz jedne poruke
Stara 10.8.2012, 20:32   #7
chaami
Član
 
Član od: 15.12.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 120
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 39 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: CoderGames gotove Flash i PC igre.

Pošto si zamolio za komentare, ajde da probam i ja da dam jedan, ali sa gledišta igrača a ne programera. Ono što mene kao igrača prvenstveno zanima, pored tehničkih karakteristika, je prvenstveno sama ideja za igru.

Sa tehničke strane mi se čini da su ti igre u potpunosti zadovoljavajuće, ako uzmemo u obzir prilično velika ograničenja samog Flash-a, kao i činjenicu da si ih radio za samo nedelju dana. Ja lično ne verujem da Flash može da da rezultate kao Uniti. Evo ti recimo Mastermind od Ice Rakijice pa uporedi sam. Zato si ti prinuđen da dizajnom (koji ti je prilično loš) i idejom dopreš do igrača.

Što se ideja tiče, tu ti prijatelju moj debelo škripi. Imam osećaj kad pokrenem neku od tvojih igara kao da peti dan za redom jedem pasulj. Moraćeš malo više da poradiš na kreativnom delu. Da na neki način zainteresuješ igrača nekim sitnim inovacijama. Ili da počneš da radiš timski a da tvoj deo bude isključivo programiranje. Možda bi mogao da probaš da odvojiš malo više vremena za pravljenje jedne igre (recimo par meseci a ne samo nedelju dana). Za dobre igre ipak treba mnogo više truda, ali se na taj način i u Flashu prave lepa ostvarenja kao recimo Machinarium

U svakom slučaju, nemoj da odustaješ. Samo napred i ko zna ... možda ćeš jednog dana ako budeš bio dovoljno uporan da postigneš zapažene rezultate na svetskoj sceni, kao što su to učinili Eipix, Paprikari, DragonsEye i još neki sa ovih prostora.
chaami je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku chaami na korisnoj poruci:
AleksandarCoder (10.8.2012)