Prikaz jedne poruke
Stara 25.9.2019, 19:52   #13362
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Aladdin
Стил Гај Ричија ми дефинитивно лежи. Квалитетно, повезано, јасно и са доста емоција. Најбољи део филма је? ДУХ. Вил Смит је очарао улогом Духа, убедљив, феноменалан. Заправо, цела постава је изразито висока оцена, тако да ко се колеба око гледања овога, не треба да се брине. Чак ни Џафар није био толико лош, мада су требали узети некога мало старијег са дубљим гласом (добар пример је Џафар из серије Once Upon a Time), чисто ради бољег дејства на публику. Филм говори и да су (ситни) лопови можда лопови, али скоро увек имају велико срце, далеко веће од неких који узимају газећи преко лешева попут банкара и политичара. Позитивно сам изненађен, а и ефекти су били минимални, што јако доприноси атмосфери која је невероватна са свим оним костимима и предивним приказом Аграбе. Оцена 7,5/10.

Stan & Ollie
Чувени комедијски дуо из половине 20. века је представљен јако лепо и емотивно. Режија је одлична, а филм пре свега говори о пријатељству, па тек онда о осталим стварима. Глумци су бриљирали. Оцена 7,5/10.

Overlord
Акциони хорор у време 2. св. рата ког вреди одгледати, а након одличних сат времена, уследило је далеко више драматизације са свим оним ефектима и борбама, што је донекле покварило утисак, јер је било превише генерично. Прича ме некако подсећа на Вулфенстајн, па с обзиром на овај филм, мислим да би Вулфенстајн франшиза или серија о томе, била јако занимљива. Убијање нациста је, уосталом, увек занимљиво, а након овога заиграће вам се нека од игара тог типа. Оцена 7,5/10.

Godzilla: King of the Monsters
Годзила је показао зашто је краљ чудовишта (иако термин чудовиште највише одговара човеку, али добро...). Не могу да кажем да сам одушевљен, али ни да сам разочаран, већ сам на средини. Нажалост, није достигнута висина филма Kong: Skull Island, јер су ефекти, колико год прелепи били, превише упадали у очи, испреплетани са чудно-одвијајућом драмом у центру збивања. Могло је бити краће бар 10, 15 минута, уз избацивање патетике. О ефектима...толико су лепи да људи који стоје иза њих, заслужују Оскар. У домену CGI, ово је 1 од (ако не и број 1) филмова са најлепшим CGI које сам икада видео. Ипак, сви знамо да су за квалитет филма заслужни прича и њена градња, а овде је породична прича некако климава, а делује и све некако збрзано, иако траје преко 2 сата. Очекујем да наредни филм ипак буде правац у бољем смеру приче. Оцена 7/10.

Wildlife
Квалитетна породична драма. Добар сценарио, режија, дијалози, а посебно глума, а уосталом, глуме Џејк Гиленхол и Кери Малиган. Није снажна драма као неке, али је довољно добро да сваки гледалац буде задовољан. Оцена 7/10.

Fighting with My Family
Филм прати необичну породицу са израженом страшћу ка рвању, а рађен је по истинитом догађају. Првенствено се фокусира на члана породице који је највише успео у Америчком рвању, на Пејџ, а она је прешла пут од аутсајдера до победника. Леп филм, посебно за љубитеље рвања. Оцена 7/10.

The Hate U Give
Узевши у обзир осетљивост тематике расизма и контроверзност одлука које се доносе на штету тамнопутих особа у САД-у, сматрао сам да ће овај филм бити виши ниво драме, али је остао само добар филм, дакле, ништа посебно са те стране. Глума је добра, а реалност у САД-у јако добро приказана, иако је могло боље. Моја подршка ће увек ићи тамнопутим особама, с обзиром на насилну историју белаца, колонизатора. Оцена 7/10.

A Star Is Born
Инспиративан са енергијом и живошћу, иако прича, када се дубље сагледа, није толико срећна, о чему сведочи и крај филма. Глума, посебно хемија Лејди Гаге и Бредлија, је феноменална, а музика је тек оно што се највише истиче. Филм ефективно шаље јаке поруке, али дефинитивно није нешто посебно, а и могао је бити краћи 20 минута. Ако вас занима овај тип филма, препоручујем Crazy Heart, Straight Outta Compton, Whiplash и Rudderless. Оцена 6,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
Remedy (29.9.2019)