Prikaz jedne poruke
Stara 25.9.2019, 0:09   #13361
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ad Astra (2019)



Dobar, iako sam ocekivao vise. Dosta sporiji film, sto meni odgovara, ali na momente je bas prespor (naravno, nista na nivou Tarkovskog ili Malicka). Sama radnja filma me podseca na neke igre - Bred Pit, da bi dosao do svog nestalog caleta, usput resava raznorazne side questove, sto donekle cini film duzim nego sto bi trebalo. Neke zamerke:

Spoiler za Spojleri:
Nije mi jasan kraj filma, ispada da je od Neptuna do Zemlje (udaljenost 4 i kusur milijarde kilometara) stigao za cas posla. Ne bih rekao da je ta nuklearna eksplozija bas toliko pripomogla da brze stigne kuci.

Scena s odmetnutim, podivljalim majmunima na onom norveskom shuttlu mi je kul, ali me se ona bitka s roverima na mesecu nije nesto dojmila. Takodje, susret sina sa caletom, koji cekamo ceo film, je nekako isprazan.


Iako su "prizemniji" sto se tice nacina odmotavanja price, rekao bih da su Interstellar i Gravity bolji SF filmovi iz ove decenije. Cak mi je i Event Horizon, koji sam pogledao preksinoc i koji ima dosta slicnu radnju, bolji od Ad Astre - ono je cista 90s zabava koja samu sebe ne shvata isuvse ozbiljno. Najbolje stvari u Ad Astri su prelepa kinematografija i soundtrack koji me pomalo podseca na oba Blade Runnera. Od mene 7/10.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
Remedy (29.9.2019), torivoje (25.9.2019)