Prikaz jedne poruke
Stara 21.1.2020, 8:25   #203
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Secam se da je Tod Howard govorio kako je Oblivion dosta inspirisan filmovima. Setimo se da je trilogija bila bas negde na vrhuncu popularnosti u vreme stvaranja Obliviona. Zato Oblivion ima taj "genericni" epsko herojski ton.

E sad, koliko je sam TES inspirisan Tolkinom.. Likovi koji su stvorili TES lore su bili strastveni DnD igraci i zapravo kostur lorea je stvoren tokom tih sesija. Daggerfall je potom zamisljen kao vizuelni DnD. Cela ta generacija je zasigurno bila insprisana iTolkinom, mada ne previse, a od njih niko nije u Bethesdi jos od Morrowinda. Mislim da su u stvaranju Obliviona od stare ekipe ucestvovali Ken Rolston i jos jedan lik, zaboravih mu ime. Kasnije je i Kirkbride pozvan za dlc-e.
Inace je Ken bio protov mnogih novina u Oblivionu (npr. audiio dijalozi) te je ubrzo i napustio studio.

Dosta lorea je izvuceno iz opskurnih alternativnih istorijskih hipoteza 19. veka, sto ce reci da su ljudi bili true geeks. Zapravo, mogu reci da je TES lore daleko blizi stvarnosti nego sto se to u prvi mah cini, ali to mozemo isto reci i za Tolkina.
Mada je to tipicno za old school DnD igrace koji su -prozdirali svu mogucu literaturu u potrazi za inspiracijom.

Otprilike, Morrowind je weird a la Dune fantasy, Oblivion najblizi epskom Tolkinovom stilu a Skyrim (po meni) je bukvalno medieval western fantasy. Kada god lutam Skyrimom ne mogu da se otrgnem osecaju da sam u nekakvoj zaboravljenoj nordijskoj verziji divljeg zapada.

Pitanje ostaje - kakav ce ton imati TES6?

A inace sam I ja veoma uzbudjen oko Starfielda i mislim da ce biti veoma dobra igra. Ocekivao sam je u 2021-oj ali ko zna, mozda izadje krajem ove godine.. Tod je rekao da je Starfield prakticno igriv jos na prethodnon E3 sajmu, zar ne? Garant cekaju next gen sisteme.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
Willy (27.1.2020)