Prikaz jedne poruke
Stara 17.12.2019, 2:42   #6
zeljo
Član

Član od: 10.11.2011.
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 21 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: i5 9400f VS Ryzen 5 2600(X) za igre

Pre nekoliko dana odlucio da konacno zamenim svoj i5 4690, isto kao i ti vagao sam izmedju ta dva procesora i na kraju odlucio se za ove komponente:

AMD Ryzen 5 2600
ASROCK B450M-Pro4
G.SKILL 16GB (2x8GB) Aegis DDR4 3200MHz CL16

Inace igram PUBG redovno a on je uzasno zavistan od snage procesora.
Ja sam se vodio logikom da trenutna razlika izmedju njih nije nesto znacajna a AMD po meni ima vecu primenu u buducnosti.
Za par godina bice ga dosta lakse prodati klincima koji mastaju o tome da postanu slavni tako sto ce strimovati na YouTube i Twitchu

Sto se tice tvog razmisljanja o novim konzolama i AMD arhitekturi tu itekako ima logike.
Samo poslednja generacija XBOX i Playstation konzola je zasnovana na njihovoj PC arhitekturi a i ta arhitektura nije se nesto proslavila kada je CPU u pitanju.
Sa novom generacijom konzola koje tek treba da izadju, CPU ce kod njih biti ubedljivo najjaci adut kojim raspolazu. Kudikamo drugacija situacija nego sa Jaguar procesorom koji se nalazi u prethodnoj generaciji.
Ako se konacno i dogodi da AMD u igrama pobedjuje Intela, to ce najpre biti u single player naslovima jer njihovo primarno trziste su konzole (zbog piraterije). Tako da ako se to jednog dana i desi najpre ce se desiti u sigle player pa tek onda u kompetitiv igrama.
zeljo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke