Prikaz jedne poruke
Stara 10.6.2019, 12:48   #8
bajapatak
Novi član
 
Član od: 6.6.2019.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HDMI 4k 60hz 10m

Citat:
Vladica19 kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima. Potreban mi je hdmi kabl od 10m kako bih povezao komp i UHD tv. U pitanju je Samsung UE55NU7092 UXXH.
Ovakav kabl imam:
https://www.wentronic.de/en/audiovid...et-gold-plated
Medjutim sta primecujem kao problem. Javljaju se blage smetnje kada pustim neki film. Smetnje su tipa sitnih tackica. Po nekad prate crte lica. Nista strasno ali ih ima. Takodje ne podrzava HDR kada je 4k 60hz. ne postoji opcija HDR. Kad postavim full hd rezoluciju, HDR opcija se pojavi kao i druge opcije.
Jedine opcije sa 4K 60hz su sledece:

desktop color depth: 32-bit
output color format: YCbCr420
output color depth: 8bpc
output dynamic range: limited

Kad stavim full HD pojave se jos opcija. Recimo imam pored 8bpc jos 10 i 12bpc, imam output color format RGB, YCbCr422, YCbCr444. Zatim HDR.
Zanima me koji kabl da kupim da bi sve ovo imao sa 4K rezolucijom i 60hz osvezenjem?
Imao sa slican problem samo je meni osim tackica i slika prekidala kad ukljcim kucne uredjaje koji varnice tipa mikser ,ventilator kupatila,blender i slicno i dolazili su elektricari stvarno vrh u svojoj struci i niko nije rijesio problem dok se nije javio covjek koji se bavi kablovima i audio sistemima.KABAL MORA BITI SA ALU ZASTITOM U SEBI ALI PRAVOM I MORA BITI HDMI 2.0 PREMIUM VERZIJA PROTOK 18,2 GBPS JER ON DAJE 4K REZOLUCIJU NA 60 HERZA obicni hdmi kablovi 1.4 verzije ne mogu isporuciti vise od 4k na 30 herza.Ne uzimati jeftine RIFUZNE HDMI kablove jer bolji uredjaji koji idu na 4 k reze to ne podnose i jako je bitno da je kabla iznutra oblozen FOLIJOM a to jeftini kablovi nemaju AKO PISE DA IMAJU TO JE LAZNA REKLAMA ILI JE FOLIJA NEKA TANKA KOJA NISTA NE ZNACI .Kabal hdmi 2.0 neki dobre kvalitete se ne moze naci ispod 20 do 25 eura .Garantujem ti da ovo rijesava tvoj problem.EVO TI LINK KAKAV JE TO KABAL https://www.amazon.co.uk/Syncwire-HDMI-Cable-Lead-PlayStation/dp/B071WBWGBT
E da sto se tice duzine kabal ako prelazi 7,5 m duzine a ide se na 4k rezoluciju 60 herza mora bi bas bas vrhunske kvalitete cak i bolji od modela koji sam ti stavio u linku mora biti PREMIUM klasa .

Poslednja ispravka: bajapatak (10.6.2019 u 12:56)
bajapatak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke