tema: [Slušalice/mikrofon] Cooler Master MasterPulse MH-751
Prikaz jedne poruke
Stara 31.5.2019, 14:14   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Cooler Master MasterPulse MH-751

Pre neko vreme sam imao HyperX Cloud Alpha na pozajmici i prilično su me oduševile svime sem prenaglašenim basom. Po nekim komentarima CM MH751 bi trebalo da daju isti taj kvalitet zvuka sa uravnoteženijim basom i za još manju cenu od 65€. U pakovanju se dobija kabal sa in-line kontrolom jačine zvuka i dugmetom za mute mikrofona, kao i kratak produžni kablić da se 4-polni džek razdvoji na dva 3-polna. Tu je naravno i sam mikrofon koji je takođe odvojiv.



IZRADA I KOMFOR

Veći deo slušalica je izrađen od pastike sa lepim soft touch finišom. Samo je lajsna unutar headband-a metalna. Sve u svemu vrlo pristojno mada ipak nije na nivou Cloud Alpha koje imaju aluminijumski okvir oko školjki i plastiku čvrstu kao tenk. Ovde ako čuknete u školjku slušalice čujete da postoji šupljina ispod, kod Alphe je to maksimalno čvrsto i umrtvljeno. Jastučići su debeli, izuzetno mekani i komforni. Stisak na glavu i uši je vrlo blag ali dovoljan i sveukupno su ovo najudobnije slušalice koje sam do sada nosio. Kablovi su opleteni i identični onim kod Cloud Alpha.



ZVUK

MH751 takođe imaju odziv u V stilu. Bas zvuči masivno ali nikada preterano i jasno je umereniji nego na Alpha. Sam karakter basa je sličan, na toplijoj i mekšoj strani što mislim da većina ljudi voli. Srednji su opet povučeni ali su ovde dodatno utanjeni i nejaki. Deluju prilično odvojeno od basa i jasno je da negde između basa i sredine postoji rupa u frekventnom odzivu, u onom njegovom delu koji daje masu sredini. Visoki su istaknuti ali imaju solidnu količinu detalja i nisu prenapadni. Zvučna scena je pristojno široka ali zvuk kompletno nema tu čistinu i širinu koju ima Alpha pa ni osećaj prostornosti i raslojavanja nije na istom nivou.

Za muziku - sve zvuči relativno pristojno ali sredina pati najviše jer nema težinu a ima upliv od naglašenih viših frekvencija. Zato muzika koju ja najviše volim često pati, npr. Leonard Cohen-ov glas je tanak i malo previše šuškav, Mark Knopfler-ove gitare nemaju svoju prirodnu boju i punoću... Nije to preterano i prenapadno do nivoa da mi vređa uši ali ne želim nešto posebno ni da slušam muziku na njima jer sam navikao na prirodniji i raskošniji zvuk.

Iako su srednji na Cloud Alpha takođe povučeni, kod njih se ipak napavio mnogo bolji balans između niže i više sredine pa glasovi, gitare itd. imaju punoću i svoju prirodnu boju. Kod AKG K92 opet sličan slučaj, bolji frekventni balans, punija sredina - kod njih glasovi imaju pomalo neki fazon koji englezi zovu tube-like iliti kao da se čuju iz cevke, što je posledica upliva mid-basa koji nije baš savršeno kontrolisan u sredinu. To je po meni ipak bolje nego kada tog istog mid-basa i donje sredine prosto nema.

Ove slušalice su ustvari zvučno najsličnije Samson SR850. To je zvučno ista klasa sa nekim malim razlikama. Samson ima bas koji je malo više udarnički i zabavan, sredina i visoki su malo puniji dok su na MH751 malo tanji ali kao "čistiji". Kvalitet izrade Samsona prosto nije na nivou CM-a ali što se samog zvuka tiče ja bih radije koristio Samsonke koje zvuče življe.

Za igre - Zvuk je i dalje isti kao i kod muzike, međutim u igrama se to manje primećuje jer punoća i boja zvuka nije toliko ključna. Opšta čistina i širina zvuka je dovoljno dobra da čujem sve što treba i odakle dolazi. Komfor je izvanredan, zbog manjeg stiska su mi na duže slušanje prijatnije od Alpha, dok K92 sa plitkim jastučićima bolje da ne pominjem - one su naspram MH 751 kao sprava za mučenje.

ZAHTEVNOST PO PITANJU IZVORA

Nisu uopšte zahtevne, to što se čuje na mom pojačalu ili dobrom DAC-u se manje više čuje i na solidnom telefonu. Određene razlike naravno ima ali nije vredna preteranog pomena i bilo kakvog ozbiljnijeg ulaganja. Dobra Creative zvučna karta da ih potera dovoljno glasno i sa dovoljno basa... i na konju ste.

ZAKLJUČAK

Vrlo funkcionalno, izuzetno komforno i zvučno ništa posebno. Oni hvalospevi koje je Z-review na YT ostavio o zvuku ovog modela su sa moje tačke gledišta prosto neistiniti, koji su razlozi za to zaista ne znam ali nisam ni usamljen u tom mišljenju. Kada sam podelio ove utiske na Head-Fi forumu, odmah se javilo još 3-4 razočarana vlasnika sa potpuno istim utiscima i rekli mi da su Takstar Pro 82 drugačije i bolje zvučeće slušalice.

Ipak ne mislim da je ovo loša kupovina ako je potreban praktičan model sa mikrofonom, lepim finišom i stvarno vrhunski komfor... Za 65€ ovo može biti sasvim pristojna kupovina. Da imam duge gaming sesije ili da filmove i serije gledam sa slušalicama... postoji velika verovatnoća da bi K92 češće ostajale u fioci uprkos boljem zvuku. Ali ako je slušanje muzike glavna namena onda nikako ne bi bile moj izbor.

YT Video:
https://youtu.be/sKqzgTgtMMc
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Psychon@ut (1.6.2019)