Prikaz jedne poruke
Stara 5.11.2019, 12:12   #4
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Čudne brzine? Sapphire Nitro RX580 Special Edition

Izvinite što danima ne odgovaram u temi koju sam pokrenuo, baš bila neka gužva. Hvala obojici na savetima.
Nisam ni kompjuter nešto koristio, ali ovo su uglavnom novosti:
Prodavac mi je priznao da je BIOS na desnom položaju prekidača modovan, ali tvrdi da je onaj levi originalan. To je onaj tihi/štedljivi. Sad držim karticu sve vreme na njemu i imam iste brzine koje je weedman spomenuo, tako je u AIDI, tako i u igrama (The Crew, Forza Horizon 4 demo). Dobro se ponaša, stabilan fps, temperature dobre.
Jedino u Furmarku očitava core clock na oko 1200?! Ne ide preko toga, ili vrlo malo. Neobično. Iste brzine vidi i MSI Afterburner dok je Furmark test uključen. U svakom drugom softveru pod opterećenjem ide na 1340/2000.
Probao sam i profile iz Wattmana i Afterburnera, radi i to, mogu da dignem klokove iznad ovih vrednosti (mada se resetovali par puta na defaultne).

Drajveri najnoviji, takođe i najnovije verzije svih programa. Sistem nedavno podignut i Win apdejtovan.

O problemu "smrzavanja" mog kompjutera pisao sam u posebnoj temi.
https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=108365
Napisaću sad i tamo šta se u međuvremenu dešava. Ukratko - dešavalo se i sa starom konfiguracijom (mnogo češće, krivac verovatno tada umirući SSD, ali nije jedini krivac), u međuvremenu promenjeno skoro sve osim hardova (eto sumnjivaca), a desi se opet povremeno neko blokiranje.

EDIT: U ogovor na doctorovo pitanje - napajanje je sasvim novo FSP Hyper S 700W, a stara grafička je bila Sapphire 7850 1GB. Dešavalo se itekako da zabada i sa starim sistemom sa tom karticom za vreme Xeon E5450, ali i nakon prelaska na Ryzen. Više detalja sam naveo u onoj linkovanoj temi.

Poslednja ispravka: star-duster (5.11.2019 u 13:12)
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke