Prikaz jedne poruke
Stara 15.2.2009, 0:23   #58
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Virtua tennis 2009

Citat:
cope05 kaže: Pregled poruke
Ok,ovo sto sam napisao jeste onako iz nekog mog vidjenja,ali najveci problem tenisa je sto nema kreativnosti,nema inovacija...msm pogledas kosarku imas pass,zone,odbrane,utrcavanja,pick and roll,pick and pop,sut,iznenadni presinzi da se uplasi protivnik itd. ali u tenisu se sve svodi na 4 stvari:bekhend,forhend,slajs,servis...i sve je vise i vise tipova kao sto je Nadal koji se svaki dan kljuka ko zna kakvim stimulativnim sredstvima da bi mogao sto jace da grune onu loptu...to je jedina stvar koja fali tenisu,inovacije...
Slazem se za kosarku, ali gledaj u tenisu nisu samo te 4 stvari, sto se tice inovacija slazem ze samo za zenski tenis, jer su sve teniserke na isti kalup, osim Enan koja je nazalost u penziji, njenim odlaskom zenski tenis ja zapao u tamu, ehhh gde su sad Stefi Graf, Monika Seles, Navratilova...
Prvo moras da proucis stil igre protivnika, njegove mane i prednosti, a onda pokusas da nadjes nacin da svojim kvalitetima napadnes njegove slabosti, onda kod servisa, mozes da udaris ravan servis koji je veoma brz i uglavnom se koristi na prvi servis, onda imas slajs servis koji kada se precizno izvede tera protivnika iz terena(to obilato koristi Nadal), onda ima kik iliti top spin servis, koji je izvanredan da se posalje na BH protivnika, on odskace visoko a BH je tezak da se udari sa velike visine, izvanredna prilika da se izadje na mrezu i odigra lagan volej posto protivnik moze samo sporu i visoku loptu da posalje. Onda mozes da udaris ravno lopticu(nema veze da li je BH ili FH) ili da joj das spin ili topspin, ono sto Nadal non-stop radi Federeru je da mu salje topspin na BH, loptica odskace visoko i veoma je tesko vratiti, to znam jer igram jednorucni BH, onda slajs moze da se upotrebi kao menjanje tempa ili kao prilaz mrezi, dubok slajs u stranu pa volej(to Federer izvanredno radi) i imao mnogo mnogo razlicitih stvari koje mogu da se odigraju, nadam se da sam uspeo bar malo da docaram koliki varijabilitet ima tenis
P.S. kolicina misica nije presudna u jacini udaranja loptice, pogledaj npr. Federerove ruke u odnosu na Nadalove a ipak udara brzi FH, stvar je u brzini reketa, kolicini spina koja se dodaje u udarcu, rotaciji ramena i tela, pravom momentu udarca loptice, folow through, tj. da ruka ne stane kad se udari lopta nego da nastavi dalje kretanje radi potpune kontrole lopte itd itd
P.S.2 http://www.youtube.com/watch?v=IIqd2SbU1OE e na ovo sam mislio kad sam govorio o brzini FH-a

Poslednja ispravka: miticfam (15.2.2009 u 0:34)
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku miticfam na korisnoj poruci:
Aleksandar-93 (15.2.2009)