Prikaz jedne poruke
Stara 7.5.2009, 10:59   #18
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Mali broj RPG igara ove godine

Ne znam, meni se cini da MMORPG svet u poslednje vreme sve vise lici na FPS umesto na RPG. Trebaju ti 3-4 skilla, jaka oprema, neki macro i udri do zore bez razmisljanja. Questove niko ne cita, vec samo procitaju kill this, kill that, bring this, bring that... Kad bijes one creepove, nista se ne razlikuje vise od rostiljanja u stilu Duke Nukem.
Mozda se rpg sve vise okrece MMOu, ali jos je daleko od toga da nastane pravi punokrvni MMORPG. I dalje se sve svodi na rostiljijadu. Sto ja ne mogu neki quest u MMOu da resim kroz diplomatiju,a? Sto na kraju svi igraci visokih nivoa imaju istu opremu?
Ja sam za to i da bude manje rpgova, ali da se naprave kvalitetniji, sa akcijom, mistikom, intrigantom pricom i zivopisnim pratiocima (a ne da me prati lik koji kao da radi na baterije). Evo na primer NWN 2 - zavrsavam ga vec mesecima, ocu da odapnem dok ga zavrsim.
Ocu renesansu, komu...humanizam, uskrsnuce Fallouta kakav je bio u zlatno doba, kompleksnost Tormenta, svetovi kao u KOTORU, nepredvidljivost Bloodlinesa...
Ocu pare...
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke