Prikaz jedne poruke
Stara 14.6.2014, 2:18   #24
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: How to program iliti lovacke price

Ma, kao da toga nema u drugim oblastima. Ne verujem da svi koji sad studiraju za lekare stvarno žele da budu lekari. Da ne govorim o ekonomima i bankarima—čast izuzecima, naravno, ali ne pamtim kada sam video tako omražene delatnosti sa toliko mnogo zainteresovanih. Konkretan problem sa programiranjem (hakovanjem, kodiranjem, softverskim inženjeringom, kako god ćemo da ga zovemo) je to što dok oni završe i budu osposobljeni za rad tržište će biti poprilično zasićeno i lakše će moći da se probiju oni koji stvarno sijaju u toj oblasti, a to će pre biti neko koga to stvarno zanima nego neko ko je to učio na faksu preko ku*ca. Mada, kad pogledam kakva je tuča za upis na budžet na softverskom inženjerstvu na ETF-u u BG-u (99.8/100 je bilo potrebno prošle godine) ne verujem da će ti ambiciozni ljudi lako da se predaju pred sličnim izazovima. Da ne spominjem to da za prosek od 5.0 sve četiri godine u srednjoj školi i 60 bodova na prijemnom treba mnogo raditi i biti mnogo posvećen tome; biće da su ti ljudi mnogo više posvećeni edukaciji/akademskom napredovanju nego programiranju. Znam dosta likova mojih godina koji imaju jasno definisana interesovanja i sjajni su u jednoj oblasti koja ih zanima, i iznenađujuće mali broj njih ima dobra dostignuća u drugim oblastima, konkretno one koje se traže u školi. Ja sam relativno dugo programirao i uspeo da skupim neko baš fino znanje u tom domenu, ali za učenje hemije/biologije/istorije/fizike/još mnogo stvari nisam imao mnogo živaca, dok mi je informatika uvek nekako klizila, šta god i gde god čitao. Ali na taj smer koji spomenuh te ne puštaju ako dobro znaš da programiraš (bole ih uvo), nego ako si vredno učio i radio ono što se od tebe tražilo u srednjoj.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke