Prikaz jedne poruke
Stara 21.9.2014, 8:34   #1
Black Adder
Banned
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: somewhere in deep southern Serbia
Poruke: 336
Zahvalnice: 254
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Laptop problem

Laptop je Samsung RV518, kupljen 2011., sa 2 godine garancije.
Win7 je reinstaliran prošle godine, a poslednjih dana je kompjuter usporio otvaranje programa tipa Mozilla, GOM player i slično. U petak je korišćen Skype i kompjuter je još uvek radio manje-više solidno. Pri tom je nedeljama povremeno sam izlazio DVD koji je inače prazan (posumnjao sam na virus, ali o tome ništa na Google). Od AV je instaliran AVG free.
U subotu ujutru kada sam ga pokrenuo, prvo je prijavio neki Audio problem, zvuk je nakratko nestao pa se opet pojavila audio ikonica na task baru.

Od tada tastatura ne prima komandu, kad kliknem na start dugme, na search baru neprestano se ukucava zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz, kao da neko drži prst na Z tasteru.

Pokušao sam System Restore, vratio na najdalju tačku kada je bio najstabilniji, čekao desetak minuta, on je javio da je uspeo da vrati sistem, ali zzzzzzzzzzzzzz je i dalje ostalo i bez reagovanja tasatature (samo reaguju tasteri F2 i F4 kada počinje Bios). Revoltiran, pokušao sam da stavim WinXP, ali kako da pokrenem boot sa diska with any key kad ne radi tastatura. Skinuo sam Ubuntu sa drugog računara, napravio butabilni fleš, pokrenuo instalaciju i kad god treba uneti podatke, ide zzzzzzzz. Sad je kompjuter bez ikakvog OS-a.

Mogu još samo da dodam da je na laptopu najviše korišćen Mozilla, Word, Gom player i povremeno Skype, nikada nije bio gamer ili nešto ekstremno. Jedino je najviše mrcvaren preko Royal Story koji moja supruga igra na Fb.

Da li je ovaj laptop spreman za otpad, jer ako je u pitanju hardverski problem, verujem da je novi laptop jeftiniji od te popravke?
Black Adder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke