tema: AMD Navi
Prikaz jedne poruke
Stara 30.10.2020, 10:44   #236
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
zeljo kaže: Pregled poruke
Problem je sto ljudi ne mogu da utuve u glavu da nema takvih kao ti koji kupuju PC hardver koji se po njihovom "uvazenom" miljenju ne isplati kupovati, cene bi bile sumanute da ni bubreg vise ne bi bio dovoljan da se priuste najnovije stvarcice.
Omalovazavanje onih koji kupuju proizvode od suprotnog tabora, nije bas pametno ponasanje jer to ne ide u finansijsku korist obicnih kupaca u koje i oni sami spadaju.
Nikada nisam razumeo mentalitet tipa "zasto nesto da platim jeftinije kad mogu skuplje".
Pa i naveliko popljuvani AMD FX je koliko toliko doprinosio razumnijim cenama Intelovih procesora.
Oni koji su tada kupovali Intel, umesto da daju podrsku kupcima AMD-a, oni su ih pljuvali iz sve snage.
Jednostavno do njihovog mozga nije mogla dopreti cinjenica, da jaka konkurencija iz suprotnog tabora ide u njihovu finansijsku korist.
Ama najsmješnije mi je u svemu ovome što vidiš prava lica ljudi konačno. Dok je Intel muzo besomučno šta ćeš kad AMD ne može da se takmiči *sleg ramenima*, može im se, meni dobar još ovaj dual-core, tera sve opet... Uz obavezno "ali ako AMD ponudi nešto bolje ja ću kupiti AMD, ali sad ovako stoje stvari", naravno, to su govorili jer prvi nisu očekivali da će taj dan ikad doći. Iz godine u godinu izgovor za izgovorom, te nema 5GHz, te sporiji u igrama, sad ih prestigoše u svemu MA 50 DOALRA NJIIIIII.

Sustigoše i nVidiju, posle svih godina manje troše i griju te ovo i ono, sad imaš i brže kartice, i manje potrošače, i koštaju manje, i imaju više memorije, ĐE DLSS *skrič* Isto kao da su svi pokupovali 8k televizore i treba im očajno. A igara sa RT podrškom ni za 'ljeba, kartica i da ne pričam, 3070 skalpovi preko 1000$ na ebayu već, a neki recenzenti čak dobijaju i qualification semplove za recenziranje:

https://twitter.com/uzzi38/status/13...252052992?s=19
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke