Prikaz jedne poruke
Stara 25.4.2020, 16:48   #5
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Question Re: Laptop go in sleep mode!

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
"preko 90c" Ocisti laptop iznutra,promeni pastu, kupi dodatno hladjenje spoljno (postolje sa aktivnim kulerom) inace rip uskoro...


Sve preko 70c je visoka temperatura, ako je prosek taj, ok moze on da izgura ali sve preko toga znacajno skracuje radni vek, 80c je vec katastrofa za laptop, ne mozes reci nije visoka...
Evo pokusavam danas da testiram ovo cudo. Sto se tice temperature, imao sam drugu informaciju pa sam se time i vodio. Na Asusovim i HP forumima kad sam citao kazu za gaming laptope nije nikakav problem da ide do 90c, jer su oni napravljeni za to. Tako da sam prosli gaming laptop koji sam imao Asusov uvjek tako i koristio. Ali sad z sad temperatura ide od 70 do 80-85c. Ok, videcu onda da pripazim malo.


Sto se tice ovog gasenja, makao sam one dodatne "specijalne" Power Option mugucnosti, koje su bile dodane i nije se gasio sad z sad. Mada ovo sam koristio vec pola godine bez problema. Probacu danas jos jednom dal se gasi.

Msi Afterburn i Hwinfo64 prikazuju tacnu temperaturu, tak da me bas cudi taj podatak koje Event Viewer prikazuje "373 Kelvina - 99.85 C", jer ga ja nisam mogao naci na MSI Afterburnu da ga je zabiljezio.

U razgovoru sa bratom o ovom problemu, priznao mi je da je pre neki dan instalirao neki program za driver updajte i da je instalirao nekoliko Intelovih drivera pritiskom "Install Anyway". Ja sam sve Intel drivere instalirao i redovno instaliram preko "Intel Driver & Support Assistant" i ne prikazuje sta da ima novih drajvera, ali nemam pojma sta je on to instalirao. Ne znam da li i ovo moze biti problem? Kako je najbolje da se pobrisu svi Intelovi driveri pa sam da ih instalira?

Termalnu pastu menjam skoro svake godine, i uvjek se zacude kako ne izdrzi ni godinu dana na njemu. Mozda je i to problem?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke