Prikaz jedne poruke
Stara 10.9.2021, 16:24   #217
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Laki pingvini

Bio sam jos i velikodusan sa tom cifrom, nije ni tri od 500. A ti znas bolje verovatno? Mozemo i ti i ja iz g*zice da izvlacimo cifre, jasno je da nisu velike. Nego ajd', 200 tj 250 dinara nije mnogo pa ljudi jednostavno preskoce nezeljeni sadrzaj. Jasno je da se svima ne moze ugoditi ali sadrzaj je ipak potrebno prilagoditi vecini citalacke publike. Pisemo o desetak strana casopisa a ne o dve-tri strane. Deset strana uopste nije malo. Jedna sveobuhvatna anketa bi sve to lepo resila.
Takodje bi se moglo razmisliti o tematskoj pretplati na materijal u digitalnom obliku gde sadrzaj ne bi bio vezan strogo za odredjeni broj (ali bi se neki tekstovi mogli pojaviti i tamo). Tako bi ljudi dobijali tacno ono sto plate a bilo bi moguce ponuditi daleko vise sadrzaja nego sto je to moguce u papirnom izdanju. Uz digitalno izdanje bi se mogli davati i neki programi (demo, freeware, stagod), materijali koje je inace nemoguce tj preskupo davati/prodavati uz stampano izdanje.
Najlakse je reci "Politika" je kriva nema demokratije tralala.. Da se razumemo, ko placa muziku odredjuje sta ce da se svira i tu u samoj prirodi odnosa nema mesta za demokratiju. Ako SK ne moze bez dotacije Politike da posluje pozitivno treba ozbiljno razmisliti o biznis modelu. Nesto mi se cini da entuzijazma u SK trenutno i nema bas mnogo vec stvari "idu kako idu" tj sve se nekako vrti u zacaranom krugu dotacije, "manjka demokratije" ali i manjka inicijative.

Poslednja ispravka: Laskaris (10.9.2021 u 16:49)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke