Prikaz jedne poruke
Stara 9.4.2020, 21:21   #18
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: IQ test Mensa online

Pa generalno moze se uzeti da je prosecan IQ 100. E sad po drzavama ne znam, a ovo za diskriminaciju... ebga, moze se mozda reci da je bitno da l ti znas da radis posao ili ne, odnosno da ti daju test koji se sastoji od zadataka vezanih za posao, sad da l ces ti da ga resis zahvaljujuci znanju, inteligenciji i u kom su oni odnosu, to je manje bitno... u teoriji.

U praksi, logicno je da onaj ko brze obradjuje informacije, uspostavlja odnose,pronalazi sablone ima potencijal da radi efikasnije od onog koji to radi sporije (ako su ostali parametri poput motivacije, radne discipline i slicno, isti).

Ja sam misljenja da je IQ bitan pokazatelj sposobnosti, posto je to trenutno najbolji pokazatelj inteligencije (a koja se se definise upravo kako je gore neko naveo, sposobnoscu da se snadjes u nepoznatoj situaciji, odnosno resavanjem nepoznatih problema). Ali to se ne poklapa sa sada aktuelnim stavovima gde su svi "posebni" i "mogu sve sto pozele, ako se dovoljno potrude", iako je realnost drugacija.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
Relja (9.4.2020), Rockstar (10.4.2020)